Česi majú ďalšiu výhru a vyzvú Srbov. Nevýrazné USA opäť padli

Publikované: 12.09.2019 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Poľsko - Česko (Foto: fiba.basketbal)

Fanúšikovia sa dočkali zápasu Srbsko – USA, ale v inej fáze MS v Číne, ako pôvodne očakávali. V skupine o 5.-8. miesto zvíťazili vo vzájomnom súboji Srbi 94:89.

Úvod súboja mal šokujúci priebeh. Američania vstúpili do stretnutia ľahkovážne a bez akejkoľvek energie. Výsledkom to bolo vedenie Srbov po prvej štvrtine 32:7!

Tréner USA Gregg Popovich počas krátkej prestávky zverencov riadne spucoval a efekt sa dostavil okamžite. Zámorský tím predviedol v druhej štvrtine diametrálne odlišný výkon a vyhral ju 33:12.

Po zmene strán sa Američania dotiahli súpera, pred poslednou štvrtinou prehrávali len o tri body a záver sľuboval drámu. Srbi si však umnou hrou udržiavali tesný náskok a napokon im to vydržalo do konca.

V súboji o konečné piate miesto vyzvú Čechov, ktorí v druhom štvrtkovom zápase zdolali Poľsko 94:84.

Pre konečný výsledok bola veľmi dôležitá druhá štvrtina, ktorú vyhrali naši západní susedia 20:12. Poliaci sa v druhom polčase dotiahli, ale záver lepšie zvládli Česi a majú šancu na historické umiestnenie.