Madzin po levickom tripe v Česku: Potrebujeme sa zlepšiť vo všetkom

Publikované: 11.09.2019 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS Foto: Lukáš Droppan, LG

Michal Madzin, tréner Patrioti Levice (Foto: Lukáš Droppan)

Levickí Patrioti absolvovali minulý týždeň štvordňové sústredenie v Česku, počas neho odohrali tri prípravné zápasy. Po prehrách so Svitavami a Opavou, zakončili trip víťazstvom v Ostrave. Podľa trénera Michala Madzina sa hráči na palubovke postupne spoznávajú a potrebujú sa zlepšiť vo všetkých činnostiach.

Víťaz Slovenského pohára z minulej sezóny si pripísal najskôr prehru 75:83 so Svitavami, v meste ležiacom na západnej Morave. Až 21 bodov strelil reprezentačný pivot Slovenska Viktor Juríček. Predsezónna posila žiarila v zakončení i v druhom vystúpení. Proti Opave si pripísal 17 bodov. Žlto-zelení však podľahli súperovi 83:99. V poslednom stretnutí v rámci sústredenia v Ostrave už Juríček nenastúpil. V predošlom zápase si podvrtol členok a dostal voľna. Oslabení Patrioti dokázali zvíťaziť pomerom 82:74. Najlepším strelcom tímu bol 20-bodový Milan Žiak.

NH Ostrava (CZE) - Patrioti Levice (Foto: LG)

„Zápasy v Česku nám ukázali obrovské množstvo vecí, na ktorých musíme pracovať. Či už individuálnych alebo tímových, ale aj veci v obrane a útoku. Máme nový tím a rozdielnych hráčov. Prípravné duely hráme aj preto, aby sa zlepšovala súdržnosť nového tímu na ihrisku,“ vyjadril sa tréner Michal Madzin.

Levice mali proti českým tímom problémy s disciplinova­nosťou. Proti Svitavám urobili 24 faulov, v zápase s Opavou dokonca ešte o tri viac. Hráči sa dopustili mnohých individuálnych chýb v obrane. Sústredenie prinieslo aj pozitívne stránky. Tréner si odskúšal väčšiu rotáciu a strelecký priemer z troch zápasov činil 80 bodov na zápas.

Ak sa pýtate na kvalitu slovenských klubov oproti českým, myslím si, že je to porovnateľné. Rozdiel je v tom, že české tímy dokážu udržať takmer kompletný káder viac rokov po sebe. To je potom citeľné v zohratosti,“ doplnil tridsaťtriroč­ný kouč.

Madzin si otestoval počas krátkodobého sústredenia čiernohorského rozohrávača Amina Hota, ktorý prišiel do tímu ako posledná posila.

„Amin s tímom trénoval pred odchodom na český trip len jediný herný tréning. Všetci čo na zápasy nastúpili, ukázali plusy i veci, kde sa treba zlepšiť. Výkony Slovákov i legionárov budem hodnotiť rovnakým metrom. Ešte je na to ale skoro. Šancu dáme všetkým hráčom a postupne uvidíme, ako sa bude javiť užšia rotácia,“ priblížil popradský rodák.

DEKSTONE Tuři Svitavy (CZE) – Patrioti Levice (Foto: LG)
Patrioti Levice v Opave (CZE) (Foto: LG)

V českom prostredí dostal väčšou porciu minút na rozohrávke devätnásťročný Martin Danielič. Pre zdravotné problémy neodohrali v príprave žiadne zápasy opory tímu Šimon Krajčovič a Boris Bojanovský.

Šimon s Borisom ešte vlastne vôbec netrénovali. Verím, že sa k nám plnohodnotne pripoja čo najskôr. Posledný duel vynechal aj Viktor Juríček. Dúfam, že čím skôr bude fit. Potrebujeme trénovať a hrať zápasy v kompletnom zložení,“ pokračoval Madzin.

Bývalý tréner Iskry Svit viacdňové sústredenie nepreceňuje.

„Boli to prípravné zápasy ako každé iné. Aj so Svitom sme chodili na podobný trip. Čo je dôležité, každý takýto výjazd pomáha stmeliť kolektív. Chlapci spolu strávili čas aj mimo telocvične. Priestor na posun vidíme ale vo všetkom,“ dodal.

Počas tohto týždňa Patrioti trénujú doma. Od piatku ich čaká Medzinárodný turnaj v maďarskom Zalaegerszegu, na ktorom odohrajú znovu tri zápasy. Od 21. do 23. septembra hostia Levice tradičný Memoriál bratov Kleinovcov.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 73:32
11.07.2020
RIM RIM
BNB BNB 57:62
11.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC