Angolský basketbalista napodobnil Zinedina Zidana, Taliana udrel hlavou do tváre

Publikované: 02.09.2019 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: ESPN5

Taliansko vs. Angola, Alessandro Gentile (5) vs. Leonel Paulo (9) (Foto: ESPN5)

Taliani aj vo svojom druhom zápase na svetovom šampionáte potvrdili pozíciu favorita. V zápase s Angolou vyhrávali tridsať sekúnd pred koncom 90:61 a vyzeralo to tak, že na palubovke sa už nestane nič podstatné. Lenže stalo sa.

Na trojke držal loptu Amedeo Della Valle a čakal, kým mu príde postaviť clonu Alessandro Gentile. Napriek tomu, že Angola prehrávala o 29 bodov a už nemala šancu na víťazstvo, Leonel Paulo, ktorý mal na starosti Gentileho, ho zbytočne vytlačil telom preč z cloniacej pozície. Talian zareagoval podráždene a Paula sotil. Angolský reprezentant si neudržal nervy na uzde a Alessandra Gentileho zasiahol hlavou do tváre ako Zinedine Zidana Marca Materazziho vo finále futbalových majstrovstiev sveta v roku 2006. V tomto prípade dostal Gentile technickú chybu a Paulo bol vylúčený.

Taliani napokon vyhrali nad Angolou 92:61, čiže zaznamenali nižšie víťazstvo ako na úvod, keď zdolali Filipíny 108:62. V stredu sa stretnú so Srbmi a v hre bude prvé miesto v tabuľke. Srbi boli vo svojich dvoch zápasoch ešte dominantnejší: Angolu zdolali 105:59 a Filipíny 126:67. Po dvoch stretnutiach tak majú na konte závratné skóre +105, zatiaľ čo Taliani "len“ +77.

O obrovských rozdieloch v skóre rozprával po zápase s Filipínami kouč Srbska Aleksandar Djordjevič, ktorý kritizuje súčasný systém turnaja. „Netuším, čo chcú docieliť týmto systémom. Je tu dvanásť tímov, ktoré prehráva o veľkým rozdielom. Ak prídete na turnaj a prehráte dva zápasy o 40 či 50 bodov, neznamená to nič pozitívne a týmto národným tímom to nepomôže. Máme svoju kvalitu, do zápasu sme dali maximum a potom z toho bol taký rozdiel,“ skonštatoval Djordjevič, ktorý sa vyjadril aj na margo spomínaného incidentu v zápase Taliansko – Angola. „Nemám rád zákernosti. Videli ste, čo spravil v tom zápase hráč Angoly. Bol by som nerád, ak by mi vypadol z rotácie hráč kvôli niečomu takému,“ dodal šéf srbskej lavičky.

Dodávame, že zápas o prvé miesto v tabuľke medzi Talianskom a Srbskom je na programe v stredu o 13.30 h.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.