Očami Neša Miloševiča: Srbsko je pre mňa hlavným favoritom na svetové zlato

Publikované: 29.08.2019 Autor: Nešo Miloševič Foto: fiba.basketball

Srbské reprezentácia pred MS v Číne (Foto: fiba basketball)

Srbsko nemalo dlho na majstrovstvách sveta podobne kvalitný tím, keď ho posilnili všetci hráči, ktorých nominovali. Veľká škoda zranenia Miloša Teodosiča. Bude chýbať zo strany líderstva a ofenzívnej sily. Chýbať bude aj defenzívny ťahúň Dragan Milosavljevič, ktorý si poranil koleno. Problém to je, ale aj tak si nepamätám, kedy sme mali tak fyzicky dominantný tím.

Verím, že ak ostane zostava zdravá do konca turnaja, môže dokázať veľké veci. Dirigentskú taktovku na rozohrávke bude musieť viac zobrať aj krídelník Bogdan Bogdanovič. Samozrejme našou najväčšou hviezdou je najlepší pivot súčasnosti Nikola Jokič, ktorý fantasticky tvorí hru. Páči sa mi mix obranných a útočných hráčov, na ktorý stavil tréner Saša Djordjevič.

Veľkým pozitívom je, čo badám podľa rozhovorov a článkov, že je v tíme výborná nálada. Sami viete – ak majú Srbi dobrú náladu, tak sa vedia dostať vysoko.

Najväčšou výzvou je nahradiť dlhoročného lídra na rozohrávke Teodosiča. Štefan Jovič s Vasilje Mičičom si musia rozdeliť úlohy. Osobne ma teší najmä priestor pre Joviča, ktorý je mojim dlhoročným dobrým kamarátom. Dozrel psychicky aj fyzicky. V obrane nemá v Európe konkurenciu, možno s výnimkou Gréka Nicka Calathesa. Pre tím musí priniesť najmä pokoj na rozohrávke. Verím, že zažije na šampionáte svoj hráčsky vrchol.

Čo sa týka nálady doma, tak sa nahlas nehovorí, že očakávame len zlato, keďže reprezentácia skončila na posledných troch veľkých turnajoch vždy strieborná. Fanúšikovia očakávajú medailu. Ak ju tím získa, bude spokojnosť. Veľký tlak však nikto nevytvára. Nehovorí sa, že Djordjevičovi zverenci musia vyhrať. Pre mňa osobne je Srbsko hlavným favoritom na titul.

Zrejme si to náš tím rozdá v bojoch o šampióna s Gréckom, Francúzskom, Austráliou a samozrejme s tímom USA. Američania sú stále favoriti, lebo majú dvanásť hráčov z NBA. Bude záležať, kto s nimi dokáže vydržať fyzicky celých štyridsať minút. Basketbalovo sme lepší, ale oni sú fyzickejší.

Každý si však uvedomuje, že Spojené štáty nie sú tak dominantné ako keby prišli s najväčšími hviezdami na čele s LeBronom Jamesom, Kevinom Durantom, Stephenom Currym, Jamesom Hardenom a inými. Vtedy by sme sa ani nemuseli baviť, či má niekto proti nim šancu. Teraz sa príležitosť otvára.

Tiež sa mi páči Grécko, ktoré má dobre poskladaný tím okolo Giannisa Antetokounmpa, ktorý sa sezónou MVP v NBA prihlásil do boja o najlepšieho basketbalistu súčasnosti, aj keď si nedovolím tvrdiť, či už je lepší ako LeBron James.

Určite sa dočkáme aj prekvapení. Svetová špička sa rozšírila a je veľa tímov, ktoré majú kvalitu a môžu zamiešať kartami. Osobne sa na šampionát veľmi teším.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 27.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK