VIDEO: Tretí zápas, tretia výhra. Slovenky sú na ME zatiaľ stopercentné

Publikované: 17.08.2019 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Kamila Jarošová (11), Slovensko dievčatá U16 (Foto: fiba.basketbal)

Slovenské basketbalistky do 16 rokov sú na turnaji ME B-kategórie v Sofii zatiaľ stopercentné.

Po Kosovu a Švajčiarsku zdolali v sobotu aj rovesníčky z Izraela a práve tento súboj bol z hľadiska postupových ambícií mladých Sloveniek veľmi dôležitý.

Ich ďalším súperom bude v pondelok Nórsko.

ME B-kategórie dievčat U16, Sofia, Bulharsko 2019

Izrael U16 – Slovensko U16 54:73 (27:36)
Slovensko U16: Jarošová 12, Kristlová 10, Kolesárová 10, Dulovičová 7, Majorošová 7 (Spišiaková 13, Kmetoniová 5, Erdélyiová 4, Vandlíková 3, Mišinská 2, Kupčová 0, Hermannová 0)

Tabuľka C-skupiny ME B-kategórie dievčat U16 (Foto: flashscore.com)

Martin Bosý, asistent hlavnej trénerky: „Našou treťou prekážkou na šampionáte bolo húževnato hrajúce družstvo z Izraela. Do zápasu sme vstúpili s menšou energiou ako náš súper, čo sa mierne odzrkadlilo na priebehu, ale aj na skóre prvej štvrtiny. Agresívne hrajúce Izraelčanky nás trápili pressingami a zónovou obranou, do ktorej sme sa ťažko presadzovali. Počas druhej štvrtiny sa nám postupne darilo agresivite súpera vyrovnať a aj sa nám podarilo premeniť trojbodové pokusy, čo nás dostalo do hernej pohody. Začali sme lepšie brániť, nebáli sme sa chodiť tvrdo do súbojov, prienikovej hry a začali sme lepšie odstavovať. Výsledkom bolo 9-bodové vedenie v polčase. V úvode druhého polčasu na nás súper vybehol, podarilo sa im premeniť ťažké strelecké pokusy a našimi stratami sme im dovolili dostať sa na dostrel 3 bodov. Po time-oute sme sa upokojili, začali hrať znovu rozumne a premieňali sme aj strelecké pokusy, čo bolo pre nás doposiaľ Achillovou pätou. Zápas sme doviedli do víťazného konca, ukázali sme silu tohto družstva a víťaznú mentalitu, pričom každá hráčka prispela niečím k tejto pre nás veľmi dôležitej a povzbudivej výhre. Do zápasu nezasiahla len Emma Hermannová kvôli zdravotným problémom.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.