Hodnotenie Petra Sedmáka: V Rumunsku prišiel zlom už v prvej štvrtine, domáci viac chceli a bojovali

Publikované: 10.08.2019 Autor: Peter Sedmák Foto: basketlab.sk

Peter Sedmák - hodnotenie zápasu v Rumunsku (Foto: basketlab.sk)

Rozhodujúci zlom zápasu prišiel už v prvej štvrtine, keď dostali 26 bodov a dali ich len 9. Rumuni začali duel skvele, darila sa im streľba, premieňali aj ťažké pokusy. Padlo veľa trojok. Celkovo nevyšiel prvý polčas. Jediné pozitívum bol výkon Michaela Fuseka, ktorý ako prišiel na palubovku, tak naštartoval ofenzívu, pridal zopár blokov. Dal do toho srdce a hral vynikajúco.

V druhom polčase začali chalani zle, ale potom sa zlepšili a v tretej štvrtine predviedli najlepší úsek zápasu. Priblížili sa na 10 bodov. Škoda, že nedokázali na to nadviazať a zabojovať o lepší výsledok. Bol vidieť rozdiel, že Rumunsko strašne chcelo a bojovalo. Vynikajúco hral Američan Watson, ktorý bol suverénne rozdielovým hráčom.

Z našej strany neukázali lídri, čo by sme čakali. To sa odzrkadlilo na výsledku zápasu. Rád by som pochválil Jara Musila, ktorý bojoval, snažil sa v obrane, dal pár trojok. Vlado Brodziansky sa rozbiehal pomalšie, Rumuni ho dobre bránili, potom sa rozohral a nakoniec bol najlepším strelcom tímu. Celkovo však chýbal hráč, ktorý by to zobral na seba a pomohol otočiť duel. Škoda výsledku, prehra o 17 bodov je vysoká.

Rumuni si veľmi dobre posúvali loptu. Pekne čítali hru, rozhadzovali si to a potom premieňali aj ťažké strely. Vyžaroval z nich pokoj. Na našich hráčoch bolo vidno, že im vadil zvýšený tlak v obrane. Nie sú na tvrdšiu hru zrejme poväčšinou zvyknutí. Skúšali potom aj zónu, ani tá nevyšla. Rumuni vyťažili z našej hry, adaptovali sa a Slováci nevedeli reagovať. Bolo vidno, že našich hráčov mali dobre odskautovaných. Zo začiatku výborne bránili Vlada Brodzianskeho, ktorého odrezali od lopty.

Tabakovi zverenci sa snažili vypomáhať v defenzíve, čo Rumuni prečítali a vyhadzovali si loptu do často voľných pozícií. Okrem toho si šli tvrdo za svojím cieľom, celý čas bojovali. U nás sa celý výkon odvinul od zlého začiatku, kedy hráči zaspali. Bolo vidieť, že sebavedomie šlo rýchlo dole. Škoda, že naši reprezentanti viac nevyťažili z tretej štvrtiny. Štatistické výsledky boli vyrovnané, ale Rumuni skrátka oveľa dlhšie viedli a spravili si náskok. Hovorilo sa, že treba im zastaviť rýchly protiútok, čo tiež nevyšlo, lebo sa na začiatku rozbehli.

Netreba však dávať hlavy dole, ešte sa dá zabojovať. Prioritné je teraz zvíťaziť druhýkrát nad Cyprom a potom sa nachystať na rozhodujúci duel v skupine. Doma hráme lepšie a tam je všetko možné. Prioritný je zápas na Cypre. Musí tam ísť celý tím s čistou hlavou.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK live
03.07.2020
CBK CBK
STT STT live
03.07.2020
LUC LUC
MBK MBK live
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE live
03.07.2020
STL STL