Slováci padli v Rumunsku. Tabak: Neznamená to koniec

Publikované: 10.08.2019 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Rumunsko - Slovensko, tréner Žan Tabak (Foto: fiba.basketball)

Slovenskí basketbalisti utrpeli prvú prehru v predkvalifikácii ME 2021, keď prehrali v Rumunsku vysoko 68:85.

Slováci začali v Rumunsku otrasne. V prvej štvrtine zle bránili, hrali pomaly a nechali domácich sa rozstrieľať. Tí vyhrali prvú desaťminútovku dominantne 26:9. Celkovo prvý polčas boli Rumuni jasne lepší. Po dvadsiatich minútach vyhrávali 50:32.

V tretej štvrtine sa rozbehli ešte viac, viedli o 24 bodov a so slovenským tímom to vyzeralo na uterák. V druhej polovici predviedli však Tabakovi zverenci úsek hry, ktorý vyhrali 20:6 a pred záverečnou štvrtinou to bolo o prijateľných desať bodov.

Vo štvrtej štvrtine zapol v domácom drese Američan Giordan Watson, ktorý dvoma trojkami vrátil svoj tím na koňa. V závere si už Rumuni skúsene postrážili náskok a vyhrali 85:68.

Predkvalifikácia FIBA EuroBasket 2021, Olimpia Hall, Ploješť 2019

F-skupina:

Rumunsko – Slovensko 85:68 (26:9, 24:23, 14:22, 21:14)
Rumunsko: Watson 19, Cate 15, Nicolescu 9, Olah 7, Dragoste 5 (Popa 10, Paliciuc 9, Gheorge 6, Virna 3, Tohatan 2, Tibirna 0)
Slovensko: Brodziansky 17, Jones 10, Ihring 8, Juríček 3, Körner 2 (Fusek 15, Musil 8, Hlivák 3, Baťka 2, Abrhám 0)
TH: 6/4 – 21/19, Fauly: 21 – 14, Trojky: 15 – 7, Rozhodovali: Glišič, Maričič (obaja Srb.), Castillo (Špan.

Tabuľka F-skupiny:
1. Rumunsko 2 2 0 170:138 4
2. SLOVENSKO 2 1 1 135:145 3
3. Cyprus 2 0 2 130:152 2

Hlasy po zápase

Žan Tabak, tréner Slovenska: Vedeli sme, že domáci majú silný štart do zápasu. Že na nás vybehnú a zatlačia. Nedokázali sme však reagovať. Nepristúpili sme k zápasu dobre. V ďalšom priebehu sme dokázali znížiť na desaťbodový rozdiel, ale potom zase prišli chyby. Neznamená to koniec, ako hráč i tréner som bol v zápasoch, keď bol rozdiel vyšší. Budeme bojovať."

Michael Fusek, pivot Slovenska: Do zápasu sme vstúpili s malou intenzitou. Rumuni ju mali vyššiu a to bol zlomový moment. Dostali sme veľa trojok, v útoku stratili veľa lôpt, ktoré oni potom využili v rýchlych protiútokoch. Ak sa vyvarujeme chýbam, odveta môže byť iná. Padli im skutočne ťažké strely, niektoré boli dva metre spoza oblúka. Zapracujeme v obrane a ich strelecká úspešnosť pôjde dole."

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%