Výhra v pravý čas. Osemnástka zdolala Luxembursko a vyhla sa boju o záchranu

Publikované: 03.08.2019 Autor: TASR Foto: fiba.basketball

Dánsko U18 - Slovensko U18, tím Slovenska (Foto: fiba.basketbal)

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov zvíťazili v sobotnom zápase o 21. až 24. miesto na turnaji B-kategórie ME v rumunskom meste Oradea nad Luxemburskom 75:69.

Zverenci Karola Kučeru nezačali dobre, úvodnú štvrtinu prehrali o osem bodov, ale v druhom polčase zabrali a otočili duel vo svoj prospech. O konečnú 21. priečku zabojujú v nedeľu o 13.00 h proti víťazovi stretnutia Rumunsko – Kosovo.

Z B-kategórie do C-kategórie vypadne len posledné, 24. mužstvo v poradí.