Satoranský: Sme pripravení sťažiť Američanom úvod svetového šampionátu

Publikované: 28.07.2019 Autor: Basket.sk Foto: fb tsatoransky

Tomáš Satoranský na svojom kempe (Foto: fb tsatoransky)

Tomáš Satoranský sa stal vďaka trojročnej zmluve s Chicagom Bulls najlepšie plateným českým športovcom, keď zarobí v spomínanom období 30 miliónov dolárov. Vysoký rozohrávač sa momentálne venuje deťom vo svojom kempe a pripravuje sa na životnú udalosť v reprezentácii. Český tím sa predstaví premiérovo na majstrovstvách sve­ta.

„Rola v tíme NBA je aj podľa toho, koľko zarábate. Keď sa stanete štvrtým najlepším plateným hráčom v zostave, tak viete, že zrejme budete hrávať,“ povedal Satoranský v rozhovore pre idnes.cz. Rozohrávača teší veľký basketbalový bum v krajine. Okrem jeho role v NBA, napreduje ohromne aj reprezentácia. Tá sa nielenže predstaví na svetovom šampionáte, ale v roku 2021 usporiada jednu zo skupín majstrovstiev Európy.

Dvadsaťsedemročný basketbalista si vyslúžil kontrakt od Bulls vďaka výborným výkonom vo Washingtone Wizards .Tam zvládal pri zraneniach Johna Walla pozíciu prvého rozohrávača. „Všetko sa to zohralo veľmi rýchlo. Agent hovoril s trénerom Bulls, mali o mňa záujem. Upozorňoval ma, že najprv pôjdu najväčšie hviezdy, až potom príde rad na mňa. Všetko sa však dialo veľmi rýchlo, bolo to šialené. Veľmi ma potešilo, že budem hrať v Chicagu,“ dodal pre idnes.cz.

Keďže bol pražský rodák chráneným voľným hráčom, Wizards mohli ponuku Bulls dorovnať, ale nespravili tak, keďže sami majú množstvo vysokých zmlúv.

Za pár týždňov bude najviac skloňovanou vecou určite fakt, že Čechov čakajú v skupine MS obhajcovia zlata Američania. „Budú obrovskí favoriti. Ich súťaživosť a kvality sú inšpiráciou pre všetkých. Určite pôjdu do Číny s cieľom obhájiť titul, ale všetci sú pripravení im to sťažiť. Hráme proti USA už otvárací zápas, bude to pre mňa špeciálne,“ povedal pre oficiálnu stránku MS Satoranský.

Oceňuje, že najväčších favoritov na titul majú hneď na začiatku turnaja. „Dá nám to poznatok, ako na tom sme a môžeme sa správne naladiť do ďalších bojov. Vieme, že môžeme proti ním odohrať dobrý zápas. Všetci sa budeme snažiť im veci sťažiť ako sa dá.“

Pre Čechov je však jasné, že ich výsledok nezávisí od prvého duelu, v ktorom majú minimálnu šancu na úspech z pohľadu výsledku. O postup budú bojovať s Tureckom a Japonskom. „Chceme sa pokúsiť o postup, preto budú ďalšie zápasy veľmi dôležité. Máme ťažkú skupinu. Ak budeme hrať na vrchole našich možností, máme šancu uspieť.“

Líder výberu trénera Ronena Ginzburga si je vedomý, že so spoluhráčmi majú šancu na vec, ktorá sa v ére samostatnosti nikomu nepodarila. „Chceme odohrať turnaj tak, aby boli na nás fanúšikovia hrdí a ešte viac si zamilovali basketbal. Pre nás všetkých je veľmi dôležité ukázať najlepšiu formu práve v Číne. Ľudia v krajine milujú basketbal, určite to bude skvelý turnaj,“ uzavrel Tomáš Satoranský.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.