Bojanovský bude otcom. Mrzí ho, že pre operáciu nestihol reprezentáciu

Publikované: 24.07.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Boris Bojanovský po operácii len v hľadisku (Foto: Vladimír Dorňák)

Cez víkend ste mohli počas prípravných zápasov proti Kosovu vidieť v bratislavskej hale aj zranených reprezentantov. Z hľadiska sledoval duely Marek Doležaj, ktorého vyradil zlomený prst a stretnutia sa prišiel pozrieť aj Boris Bojanovský. Pivot Levíc chodí momentálne o barlách, keďže má v dlahe operovaný členok.

„Pred dvoma rokmi som mal artroskopiu a znova sa to ozvalo. Celú sezónu som hral na tabletkách. Veľmi ma to obmedzovalo, nemal som potrebnú ohybnosť. Bránili mi v tom výrastky a úlomky z členku. Lekár povedal, že sa to dá vybrať len operačne. Rozhodol som sa, že cez leto pôjdem pod nôž. Operáciu som absolvoval na začiatku júla, teraz mi budú dávať dole dlahu a do konca augusta by som mal byť fit,“ povedal nám pivot.

Národný tím príde povzbudiť aj v kvalifikácii

Od najbližších dní začne s rehabilitáciou. Novú sezónu by mal v drese Patriotov v pohode stíhať. „Dúfam, že nenastanú komplikácie. Bol to skôr chronický problém. S členkom som mal dlho problémy. Verím, že toto pomôže a budem stopercentne pripravený na nový ročník.“

Národný tím prišiel povzbudiť aspoň z hľadiska. V zostave má spoluhráčov Viktora Juríčka so Šimonom Krajčovičom a najnovšie aj Martina Bachana. „Aj tak som sa doma nudil, tak som rád odhopkal. Bol som sa pozrieť už na zápas proti Írsku a keď sa bude dať, isto prídem na kvalifikačné zápasy. Mrzí ma, že nemôžem byť súčasťou tímu, ale musel som si doriešiť zranenie.“

Bojanovský vidí šance národného tímu na postup do kvalifikácie pozitívne. „Najmä Rumunsku bude silné, to bude kľúčové. Uvidíme, čo sa podarí. Držím chalanom palce, mohlo by sa to podariť. Zostava vyzerá sľubne,“ dodal absolvent univerzity Florida State.

Druhý najstarší v kádri

Pomaly sa rysuje aj káder Levíc na novú sezónu. Silnú slovenskú kostru doplnil ešte spomínaný Juríček a klub zverejnil tiež prvé zahraničné posily Mikhela Kirvesa z Estónska a Američana Martyho Hilla.

„Naše vedenie pracuje na ďalších legionároch. Myslím si, že slovenský základ máme super, príchodom Viktora sme sa ešte posilnili. Teším sa na sezónu,“ pokračoval rodák z Malaciek.

V novom ročníku sa dvadsaťšesťročný pivot dostane do inej pozície, keď bude patriť medzi najskúsenejších hráčov tímu. „Ako pozerám, zatiaľ som druhý najstarší v kádri, moja rola bude zrejme iná. Som zvedavý,“ pokračoval Bojanovský, ktorý je zvedavý na spoluprácu s novým trénerom Michalom Madzinom. Ten vystriedal úspešného Tea Hojča.

„Osobne trénera Madzina ešte nepoznám. Vyzerá však byť veľmi dobrý človek. Vo Svite spravil veľký kus roboty. Uvidíme, ako sa mu bude dariť u nás,“ dodal 217 centimetrov vysoký pivot.

Toho čakajú v najbližšom čase príjemné povinnosti, jeho partnerka Beáta s ním čaká dieťa.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.