Bude sedieť na dvoch stoličkách. Tabak povedie aj poľskú Zielonu Góru

Publikované: 22.07.2019 Autor: Basket.sk Foto: basketzg.pl

Žan Tabak (Foto: basketzg.pl)

Tréner mužskej basketbalovej reprezentácie SR Žan Tabak si už našiel pôsobisko aj na klubovej úrovni. Od budúcej sezóny povedie poľský prvoligový klub Stelmet Enea BC Zielona Góra. Informuje o tom oficiálny klubový web.

"Bolo to dlhšie rozhodovanie, ale napokon som prikývol. Presvedčili ma dve veci, po prvé, v poľskej lige sú nové pravidlá ohľadom počtu cudzincov. Už nie je nutné mať na palubovke vždy aspoň dvoch poľských hráčov. Máme tak obrovské možnosti skladania tímu. Po druhé, Zielona Góra je mimoriadne ambiciózny celok s bohatou históriou a aj nedávnymi úspechmi. Verím, že na ne nadviažeme,“ povedal Tabak pre web SBA.

Bývalý výborný hráč započal svoju trénerskú kariéru v roku 2006, keď ako asistent tri sezóny pôsobil v Reale Madrid. Ako hlavný kouč viedol Gironu, Trefl Sopot, Baskoniu, Fuenlabradu, Maccabi Tel Aviv i Sevillu.

Slovákov povedie v nadchádzajúcej predkvalifikácii ME 2021, zmluvu s SBA má len do konca roka. Jeho ďalšie pôsobenie na lavičke SR je tak otázne.

Priznal, že niektorých Slovákov si vie predstaviť aj v novom klubom pôsobisku.

Máme veľa naozaj kvalitných basketbalistov a vedel by som si niektorých z nich predstaviť v klube. Už ma však poznáte, nebudem len tak strieľať mená do vetra. Keď sa niečo zrealizuje, potom sa o tom porozprávame,“ dodal Tabak pre SBA.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia