V druhom súboji s Kosovom potiahli Slovákov výbornou hrou pivoti

Publikované: 21.07.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Slovensko - Kosovo, tím Slovenska (Foto: Vladimír Dorňák)

V úvodnom prípravnom stretnutí proti Kosovu sa mohli naši basketbalisti spoľahnúť najmä na presnú ruku Andreho Jonesa, v druhom to bolo kolektívnejšie a k výhre 82:65 potiahli tím podkošoví hráči.

Pivoti nastrieľali 51 z 82 bodov. Lídrom bol znova výborne hrajúci Vladimír Brodziansky, ktorému stačilo necelých osemnásť minút na 21 bodov. 14 bodmi a 6 doskokmi ho doplnil Viktor Juríček, ktorý výkonom oslávil 26. narodeniny.

„Boli to dobré prípravné zápasy. Kosovo je na slušnej úrovni, je to lepší súper ako Írsko. Hrali sme tímovo, vyskúšali sme si pár vecí. Teší ma, že sme hrali tvrdo. Bojovali sme. Tréner nám prizvukoval, že musíme ísť do toho naplno. Máme naspäť dvanásť hráčov, máme lepšiu rotáciu, je šanca si viac oddýchnuť, čo je super,“ uviedol Brodziansky, ktorý pochválil hru pod košom.

Slovensko - Kosovo, Vladimír Brodziansky (10) (Foto: Vladimír Dorňák)

Zlepšujú sa ako tím

Je pre nás skvelé, že môže každý zápas niekto iný skórovať a potiahnuť tím. Cítim, že chémia pod košom nám funguje. Sme dlhšie pokope, pracujeme na tom a v prvom rade sa zlepšujeme ako tím,“ dodal pivot španielskeho Obradoira.

S výkonom svojich zverencov bol spokojný aj tréner Žan Tabak. „Viac som sa obával dnešku ako prvého zápasu, aby sa nám nestalo to, čo proti Írom, že sme druhý deň vypustili. Teraz sme sa zachovali ako profesionáli a bojovali sme tak ako si to od hráčov predstavujem. Stále sú to tréningy, ostré zápasy nás len čakajú. Spravili sme veľký progres od posledného zápasu. Verím, že to bude pokračovať aj na turnaji v Portugalsku.“

Slovensko - Kosovo, Michal Baťka (41) (Foto: Vladimír Dorňák)

Tabak obtočil celú súpisku

O dobrom výkone zverencov chorvátskeho kouča svedčí, že na palubovku vybehli všetci dvanásti hráči, ktorých mal k dispozícii. K tomu sa aj zapísali jedenásti do streleckej listiny. „Všetci si zaslúžili byť na palubovke, lebo pracujú tvrdo na tréningoch. Nanešťastie, keď chcete vyhrať, tak nepoužijete vždy všetkých hráčov. Dnes sme podali taký výkon, že vybehli všetci,“ vravel Tabak, ktorý zdôraznil, čo sa mu najviac páčilo na výkone zverencov.

„Vyzdvihol by som náš prejav na palubovke. Som rád, že moje obavy sa nepotvrdili,“ uzavrel tréner Slovenska.

Kosovu výrazne chýbal líder Dardan Beriša, ktorý je suverénne najlepším hráčom tímu. V prvom dueli dal 30 bodov. Pre zranenie nehral. Aj tak sa však výhra počíta. Slovenskí basketbalisti boli jasne lepší počas troch štvrtín, vytvorili si aj 22 bodový náskok. Ten v závere súper korigoval úspešnými trojbodovým pokusmi a výhrou v poslednej desaťminútovke.

Budúci víkend čaká slovenský tím posledná previerka pred predkvalifikáciou, keď cestuje na turnaj v Portugalsku. Okrem domácej reprezentácie vyzve Tabakov tím Dánsko a účastníka majstrovstiev sveta Irán.

Prípravný zápas – muži

Slovensko – Kosovo 82:65 (39:28)
Zostava a body SR: Brodziansky 21, Juríček 14, Krajčovič 6, Körner 5, Jones 3 (Baťka 12, Abrhám 9, Fusek 4, Antoni a Hlivák po 3, Ihring 2, Musil 0)
Najlepší strelci Kosova: Tmušič 20, Šoši 14, Myles 10
TH: 5/3 – 13/9, fauly: 17 – 12, trojky: 13 – 12, rozhodovali: Ženiš, Margala, Lamoš (všetci SR), 150 divákov.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia