Prichádza kvalitné Kosovo, Slováci už s Ihringom, Baťkom, chýba zranený Mrviš

Publikované: 19.07.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Slovensko - Švajčiarsko, Mário Ihring (4) (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalisti slovenskej reprezentácie sa pripravujú od začiatku júla na predkvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy. Zatiaľ odohrali dva súboje proti Írsku, ktoré ich veľmi nepreverilo, keďže jeho kvalita je slabá.

Tento víkend však v Bratislave vyzvú Kosovo, ktoré má podobné ambície ako náš tím, keď sa chce dostať do ďalších kvalifikačných bo­jov.

„Zdravotne sme všetci v poriadku. Na tieto dva zápasy sa už pridávajú aj Mário Ihring s Michalom Baťkom, ktorí nehrali prvé dva duely proti Írom. Ako už viackrát povedal hlavný tréner Žan Tabak, sme spokojní ako tím pracuje a verím, že na to nadviažeme výsledkovo,“ povedal nám asistent hlavného kouča Peter Torda.

Posledný týždeň netrénoval Tomáš Mrviš, ktorého trápi koleno. Jeho ďalšie pôsobenie v tohtoročnom cykle národného tímu je otázne. Viac nám k tomu uviedol manažér reprezentácie Miroslav Páleník. „Tomáš sa momentálne lieči doma v Handlovej, s ktorou má podpísanú zmluvu. Na začiatku budúceho týždňa sa rozhodne, či sa vráti k reprezentácii, alebo povoláme za neho ďalšieho náhradníka,“ vravel Páleník.

Musil: Odkedy som bol prvý raz v reprezentácii, potom som chcel byť na každom zraze

Slovensko - Švédsko, Michal Baťka (14) (Foto: Vladimír Dorňák)

Od Kosova očakávajú tréneri, že dokonale preverí náš tím. „Aj podľa súpisky, ktorú nám poslali, je to skúsené družstvo s kvalitnými hráčmi, ktorí buď pôsobia v silnom klube z Prištiny, ktorý hral aj v Lige majstrov alebo pôsobia v zahraničí vo veľmi dobrých kluboch. Očakávame silného súpera, ktorý chce rovnako ako my bojovať o postup z predkvalifi­kácie,“ pokračoval Torda. Priblížil aj konkrétnych hráčov, na ktorých si musia dávať Slováci najväčší pozor.

„Najväčšou hviezdou je Dardan Berisha, ktorý si zahral aj na majstrovstvách Európy v drese Poľska a pôsobil napríklad v českom Nymburku. Ďalším lídrom je Erjon Kastrati z Olympije Ľublana a Lis Shoshi, ktorý hral vlani v izraelskej lige a pred touto prestupuje do Wurzburgu v nemeckej bundeslige,“ uviedol Tabakov asistent.

Slovenskí basketbalisti by najradšej zápasy odohrali s pauzou, ale časové okolnosti tomu neprajú. Preto sa hrá v sobotu a nedeľu. „Najlepšie by bolo, keby bolo medzi zápasmi voľno, aby sme robili na nedostatkoch. Príležitosť dostanú všetci hráči. Chceme si vyskúšať veci, na ktorých sme pracovali od posledných zápasov proti Írom,“ zakončil Peter Torda.

Predpokladané zostavy:

Slovensko: Mário Ihring, Šimon Krajčovič, Dalibor Hlivák, Dávid Abrhám, Andre Jones, Adam Antoni, Jaroslav Musil, Vladimír Brodziansky, Richard Körner, Michal Baťka, Michael Fusek, Viktor Juríček.

Kosovo: Valon Bunjaku, Divine Miracle Myles, Dardan Berisha, Erjon Kastrati, Gezim Morina, Mikaile Tmusic, Drilon Hajrizi, Fisnik Rugova, Lis Shoshi, Edmond Azemi.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.