Budúci mesiac mal ísť na svetový šampionát, Srb leží po autonehode v umelom spánku

Publikované: 16.07.2019 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: abc.es

Ognjen Kuzmič (Foto: abc.es)

V nedeľu doobeda priniesli srbské a bosnianske média šokujúcu správu: pivot Crvenej zvezdy a srbského národného tímu Ognjen Kuzmič utrpel pri autonehode ťažké zranenia hlavy a hrudného koša.

Po tejto nešťastnej udalosti, ktorá sa stala na územi Bosny a Hercegoviny pri meste Banja Luka, previezli Kuzmiča vrtuľníkom do Belehradu. „Klub Crvena zvezda s ľútosťou oznamuje basketbalovej verejnosti, že pivot nášho klubu a srbského národného tímu Ognjen Kuzmič bol účastníkom vážnej dopravnej nehody na trase Banja Luka – Prijedor,“ napísal belehradský klub vo svojom komuniké v deň nehody. Kuzmič, ktorý v máji oslávil 29. narodeniny, pôsobil v ostatných dvoch sezónach v Reale Madrid. Na začiatku júla však podpísal kontrakt s Crvenou zvezdou, za ktorú hrával pred odchodom do Španielska.

Člen srbského národného mužstva mal veľkú šancu zahrať si na blížiacom sa svetovom šampionáte v Číne. Teraz však zvádza iný, omnoho dôležitejší boj. Hoci boli prvé správy o Kuzmičovom stave veľmi negatívne, po dvoch dňoch prišlo podľa lekárov k zlepšeniu. „Stav Ognjena Kuzmiča je lepší v porovnaní s predchádzajúcimi dňami, ale situácia je stále veľmi komplikovaná. Ognjen sa síce aj naďalej nachádza v umelom spánku, ale jeho pľúca už čiastočne pracujú, čo znamená, že náš hráč môže stále viac a viac dýchať,“ uviedol belehradský klub v dnešnej správe. V nej sa spomína tiež operačný zákrok, ktorý je vraj v tejto chvíli nevyhnutný. „Po rozhodnutí lekárskeho tímu absolvuje Ognjen v stredu operáciu hornej čeľuste, ktorá by mala vyriešiť problémy súvisiace s dýchaním,“ dodáva Crvena zvezda.

Kuzmičova nehoda zarezonovala v basketbalovom svete a kluby z Európy aj NBA mu prostredníctvom sociálnych sietí prajú skoré uzdravenie. V Reale Madrid si vybudoval priateľský vzťah s Lukom Dončičom, ktorý kamarátovi a bývalému spoluhráčovi adresoval niekoľko povzbudivých odkazov. Rodák z Doboja odišiel v lete 2013 po angažmáne v Španielsku do NBA, kde podpísal kontrakt s tímom Golden State Warriors. V najkvalitnejšej lige odohral len 40 zápasov a väčšinou dostával priestor iba v takzvanej G-League. Po návrate na starý kontinent si zahral za Panathinaikos, Crvenu zvezdu a Real Madrid. Na začiatku júla sa Kuzmič dohodol so Zvezdou na dvojročnom kontrakte. V lete 2017 bol súčasťou srbského národného tímu, ktorý získal na európskom šampionáte striebornú medailu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.