V minulej sezóne zaznamenal v zápase Index 50. Do Realu prichádza MVP španielskej ligy

Publikované: 11.07.2019 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: realmadrid.com

Nicolas Laprovittola (Foto: realmadrid.com)

Copa del Rey, teda Španielsky kráľovský pohár, je prestížne podujatie, v ktorom sa ide vždy naplno a všetky zúčastnené mužstvá do týchto zápasov idú s tým najlepším. Tento rok upútal pozornosť tradičný tím Joventut Badalona, ktorý síce pohár nevyhral, ale predviedol dva veľmi dobré výkony.

V tom prvom stretnutí, v štvrťfinále proti Baskonii, v ktorom Badalona vyhrala 98:89, zažiaril argentínsky rozohrávač Nicolas Laprovittola. Ten nastrieľal 36 bodov, doskočil 4 lopty a zaznamenal aj 7 asistencií. V súhrnnej štatistickej kategórii Index rating sa dostal na hodnotu 50, čím vytvoril nový rekord Španielskeho pohára. Argentínčanovi však nevyšiel len jeden zápas, vydarila sa mu celá sezóna, a to už nie je náhoda. V španielskej ACB lige ho zaradili do ideálnej päťky a navyše mu udelili cenu MVP pre najužitočnejšieho hráča. Po takýchto vyznamenaniach bolo každému jasné, že v Badalone nezostane.

Napokon ho získal Real Madrid, ktorý tak zareagoval na hviezdne akvizície svojho najväčšieho rivala FC Barcelona. Nicolas Laprovittola podpísal s kráľovským klubom kontrakt na dve sezóny. „Som veľmi šťastný, že môžem byť teraz na tomto mieste. Považujem to za privilégium, vždy som sa sem chcel dostať. Príležitosť prišla v pravý čas, pretože sa nachádzam v najlepšej forme v rámci mojej kariéry. Cítim, že som dozrel a som pripravený pobiť sa o víťazstvá. Teraz sa už len musím adaptovať a pripraviť na to, aby som tímu dal zo seba to najlepšie,“ skonštatoval 29-ročný tvorca hry v rozhovore pre klubovú televíziu.

Nicolas Laprovittola sa stane tretím argentínskym hráčom na súpiske Realu Madrid. Okrem neho v hlavnom meste Španielska pôsobia Facundo Campazzo a Gabriel Deck. Prvý menovaný sa stane jeho hlavným konkurentom v boji o miesto na palubovke, no je tu, samozrejme, možnosť, že obaja šikovní rozohrávači budú hrať v niektorých fázach spolu. „Je to priateľ, ktorý je mi veľmi blízky. Rozprávame sa spolu prakticky každý deň,“ povedal Laprovittola na adresu Campazza. „Spravil tu veľký progres a svoje kvality ukázal nielen v Španielsku, ale aj v Európe. To, že tu bude so mnou, je pre mňa veľmi dôležité a určite mi to pomôže,“ dodal rodák z mesta Morón.

Nová posila Realu Madrid si krátko vyskúšala aj NBA. Na jeseň 2016 odohral Laprovittola 18 zápasov za San Antonio Spurs. Potom sa presunul do Baskonie a zahral si aj za Zenit Petrohrad. Teraz ho však čaká najvyšší level. „Real je najväčší klub na svete. Tomuto tímu hodlám dať všetko, čo bude vo mne. Teraz už vôbec nepremýšľam nad číslami či cenou pre MVP z minulej sezóny. Zaujímajú ma už len výhry, tituly a dosahovanie cieľov s týmto mužstvom. Som si istý, že toto zo mňa spraví ešte lepšieho hráča.“ Od redaktora klubovej televízie dostal Nicolas Laprovittola otázku, na akej pozícii sa vidí v Reale Madrid. „Toto je výhradne na trénerovi. Myslím si, že viem hrať na jednotke aj na dvojke, ale kľúčové bude to, aby v tíme všetko fungovalo,“ zdôraznil 190 cm vysoký špílmacher.

Z prestupu do slávneho klubu majú veľkú radosť aj rodičia Nicolasa Laprovittolu. „Pozorne sledovali, ako sa mi v Badalone darilo, no dobre ma poznajú a vedeli, že som bol vždy hladný po úspechoch a rád som sa posúval v kariére vpred. Už od detstva ma vo všetkom podporovali. Som nesmierne rád, že sú vždy po mojom boku a držia mi palce,“ uviedol Laprovittola, ktorý adresoval niekoľko slov fanúšikom madridského klubu. „Chcem, aby vedeli, že tomuto tímu dám všetko. Keď budem na palubovke, budem mať úsmev na perách a budem si to celé užívať,“ prisľúbil Argentínčan.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.