Trinásť bodov za polčas. Ženy SR U18 začali ME prehrou s Gréckom

Publikované: 05.07.2019 Autor: Basket.sk, TASR Foto: SBA

Slovensko dievčatá U18 (Foto: SBA)

Ženy SR U18 dnes absolvovali debut na turnaji B-kategórie ME v macedónskom Skopje. S výberom Grécka prehrali 38:73.

Slovenky nastúpili bez kapitánky Terezy Zaťkovej, ktorá sa nešťastne zranila na tréningu. Na jej miesto prišla do tímu náhradníčka Erika Holíková.

Zverenky trénerskej dvojice Ján Hricko, Zuzana Žirková boli proti favoritovi bez šance. V prvom polčase dokázali nastrieľať len 13 bodov a napokon prehrali vysoko 38:73.

ME B-kategória dievčatá U18, Skopje 2019

C-skupina

Grécko – Slovensko 73:38 (42:13)
Najviac bodov Grécko: Bountouriová 15, Chatzileontiová 13, Ezejová 12
Slovensko: Bohušová 5, Plavnická 3, Beráneková, Dovčíková a Oborilová 0 (Žilinská 12, Ištoňová 8, Lysová a Zahornacká po 3, Virasztóová a Vargová po 2, Holíková 0).
TH: 14/7 – 10/7, fauly: 14 – 19, trojky: 4 – 3, rozhodovali: Smiljaničová (Srb.), Cvetkov (Bul.), Wolzfeld (Lux.)

Slovenky začali nebojácne, so súperkami držali krok, ale postupne sa začala prejavovať herná kvalita na strane Grécka. Tomu sa podarilo odskočiť 10-bodovou šnúrou a po prvej štvrtine viedlo 22:13. V druhej časti sa zverenkyne trénera Hricka strelecky trápili, čo súper využil k tomu, aby si pohodlne zvýšil vedenie. Na polčasovú prestávku odchádzali Slovenky za stavu 13:42.

V druhom polčase zlepšil slovenský výber svoj výkon, to už však Grécko malo vytvorený komfortný náskok. Pred poslednou 10-minútovkou bol stav 59:30 v prospech súpera Slovenska. Štvrtá štvrtina už nič podstatné nepriniesla, prišlo len ku kozmetickej úprave skóre.