Dvadsiatka vyhrala v príprave v Slovinsku

Publikované: 05.07.2019 Autor: Basket.sk Foto: SBA

Slovensko U20 (Foto: SBA)

Slovenskí basketbalisti do 20 rokov uspeli v prípravnom zápase pred ME B-kategórie, keď v Slovinsku zdolali domácu osemnátsku 83:75.

PRÍPRAVA

Slovinsko „U18“ – Slovensko „U20“ 75:83 (15:22, 16:30, 23:14, 21:17)
Body SR: Páleník 19, Zelizňák 15, Majerčák 12, Mokráň 8, Javorský 0 (Siládi 11, Bátovský 8, Volárik 6, Danielič 4, Kubala a Turza 0)

Ivan Kurilla, tréner SR U20: „Do dnešného zápasu sme vstúpil s veľmi kvalitnou obranou, čo bolo pre celý priebeh zápasu rozhodujúce. Všetci chalani, čo prišli na ihrisko, priniesli pozitívnu energiu v defenzíve. Do šatne sme odchádzali za stavu 52:31, čo je aj skvelá vizitka útočnej činnosti. Po zmene strán už nemohol do zápasu nastúpiť Dávid Javorský, ktorý hlavne prvej štvrtine priniesol skvelú defenzívu na ich rozohrávača Ziga Samara. Po polčase Slovinci pritlačili, no aj napriek tomu sme dokázali vzdorovať. Slovinci v tejto kategórii majú veľmi dobrý tím. Teší nás aj to, že sme zvýšenou agresivitou dokázali Slovincov vzdorovať aj na doskoku, kde zo 49 doskokov sme 18-krát doskočili v útoku. Hlavne Jakub Mokráň a Maroš Želizňák boli v tejto činnosti dominantní. V sobotu je na programe zápas s výberom Slovinsko U20, ktorý je účastníkom A-divízie.“