Zlé správy. V reprezentácii skončil pre zranenie Marek Doležaj

Publikované: 02.07.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: ncaa.com

Marek Doležaj (21), Syracuse (NCAA, USA) (Foto: ncaa.com)

Slovenskí basketbalisti sa od nedele pripravujú v Bratislave na prvom kempe pod novým trénerom Žanom Tabakom.

Pod vedením chorvátskeho kouča sa reprezentácia predstaví v auguste v predkvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2021 proti Cypru a Rumunsku.

K súčasnému tímu by sa mal pridať na konci týždňa Michal Baťka, ktorý mal rodinné záležitosti. Tabak musel oželieť viacero mien, ktoré boli v pôvodnej širšej 24 člennej nominácii.

Kvôli zraneniam sa ospravedlnili Michal Čekovský, Boris Bojanovský, Stanislav Baldovský. Marek Jašš má osobné dôvody, narodilo sa im dieťa. Ospravedlnil sa Milan Žiak, podobne chýbajú Róbert Rožánek s Oliverom Totom. S Martinom Bachanom sme najprv počítali ako s náhradníkom, nakoniec by sme ho aj povolali, ale už si zmenil plány, čo je pochopiteľné, keďže do poslednej chvíle nevedel, na čom je,“ povedal manažér národného tímu Miroslav Páleník.

Spoločne s trénerom museli riešiť hneď po prvých tréningoch vážny problém, keďže si na tréningu zranil prst Marek Doležaj. Pre krídelníka univerzity Syracuse sa tak príprava predčasne skončila a musia za neho povolať náhradníka. Tým by mal byť Jaroslav Musil.

Marek chcel hrať aj so zranením, ale tréneri sa rozhodli, že nemôže takto hrať a na toto leto končí,“ dodal Páleník.

Páleník nám priblížil plán prípravy národného tímu, ktorý odohrá štyri priateľské zápasy v Bratislave. „Budúci víkend nás čaká v piatok a sobotu reprezentácia Írska a 20. a 21. júla privítame Kosovo. To hráme sobotu, nedeľu. Týždeň na to odohráme turnaj v Portugalsku,“ priblížil manažér národného tímu.

Zostava Slovenska na kempe v Bratislave:

Rozohrávači: Mário Ihring, Šimon Krajčovič, Dalibor Hlivák

Krídla: Dávid Abrhám, Tomáš Mrviš, Andre Jones, Adam Antoni, Marek Doležaj (skončil pre zranenie), Jaroslav Musil (pripojí sa v najbližšej dobe)

Pivoti: Vladimír Brodziansky, Richard Körner, Michael Fusek, Viktor Juríček, Michal Baťka (pridá sa ďalší týždeň)

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV