Michael Jordan stráca najväčšiu hviezdu, supehrviezdy sa môžu spojiť v LA aj New Yorku

Publikované: 30.06.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: truehoop.com

NBA Free Agents: Butler, Leonard, Durant, Irving, Thompson (Foto: truehoop.com)

Prvého júla sa otvorí v NBA trh s voľnými hráčmi. Liga zažije leto, aké ešte v histórii nemala. Dres môžu zmeniť najväčšie hviezdy súťaže. Lakers sa už podarilo získať Anthonyho Davisa a ďalšie veľké zmeny sú na rade.

Uznávaní reportéri a analytici NBA dopredu informujú, kto kam smeruje. Veľkú rybu sa zrejme podarí získať Brooklynu. Podľa insidera ESPN Adriana Wojnarowského do New Yorku smeruje Kyrie Irving. Pri výbornom rozohrávačovi dúfali v Bostone, že ho udržia, ale víťaz ligy s Clevelandom je na odchode. Nets by mu mali zaplatiť za štvorročný kontrakt 141 miliónov dolárov.

Ak sa tak stane, Brooklyn uvoľní D’Angela Russella. Hviezda zostavy sa mala stať obmedzeným voľným hráčom. V praxi to znamená, že ak by mu ponúkol kontrakt iný klub, Nets by mohli sumu dorovnať. Russellovo meno sa spomína znova pri Los Angeles Lakers.

Obetoval 50 miliónov dolárov, Barcelona získala obrovskú posilu z NBA

Spojenie Kawhi Leonard – Kevin Durant?

Kalifornský klub je s dvojicou LeBron James – Anthony Davis silným hráčom. O to viac, že sa manažmentu podarilo uvoľniť peniaze na tretiu hviezdu. Podľa zdrojov ESPN má Russell záujem sa vrátiť do LA.

S klubom sa však má stretnúť aj šampión a najlepší hráč posledného play-off Kawhi Leonard. Ak by sa spojil s Jamesom a Davisom, pre ligu by to nebolo dobré, keďže by len ťažko hľadali konkurenciu.

V hre o udržanie Leonarda, ktorý je právom v hre o pomyseľný post najlepšieho basketbalistu súčasnosti, je stále aj Toronto a dlhodobo po ňom túžia Los Angeles Clippers.

Pri Leonardovi sa spája aj ďalšia zaujímavá situácia. Podľa reportérky Ramony Shelburne sa dvadsaťosemročný rodák z LA rozprával o spojení síl s Kevinom Durantom. Ak by sa tak stalo, obaja by mohli ísť momentálne len do Clippers alebo New Yorku Knicks. Sú to jediné tímy v lige, ktoré majú priestor na podpis dvoch superhviezd. Teoreticky by to mohol ešte Brooklyn, ale tam majú plán podpísať Irvinga a radi by k nemu získali práve Duranta.

Otázne to je aj z toho hľadiska, že Durant asi vynechá celú budúcu sezónu pre roztrhnutú achilovku. Krídelníka by radi udržal aj v Golden State. Warriors plánujú ponúknuť kontrakt na 190 miliónov dolárov za päť rokov ďalšej svojej zranenej hviezde Klayovi Thompsonovi. Superstrelec tiež zrejme nestihne ďalší ročník kvôli roztrhnutým väzom v kolene.

Boston mení Irvinga za Kembu Walkera

Zdalo sa, že najsmutnejší budú cez toto leto fanúšikovia Bostonu Celtics. Na odchode z klub je nielen Irving, ale asi aj pivot Al Horford. O toho má eminentný záujem New Orleans, ktoré by ho chcelo podpísať ako mentora pre Ziona Williamsona.

Celtics však nemusia smútiť, keďže do slávneho klubu smeruje výborný rozohrávač Kemba Walker. Ten už nemá záujem hrávať za tím Michaela Jordana v Charlotte. Znovu sa ukazuje, že u hráčov nerozhodujú len peniaze. Viacero zdrojov uviedlo budúcu dohodu Bostonu s Walkerom. Mal by podpísať štvorročný kontrakt v hodnote 141 miliónov dolárov. Dvadsaťdeväťročný rodák z Bronxu túži po silnom tíme a šance na titul. Preto je ochotný oželieť päťdesiat miliónov dolárov, keďže jedine Hornets mu môžu dať päťročný kontrakt za 190 miliónov.

Ďalšou hviezdou, ktorá sa spomína pri stomiliónovom kontrakte je Jimmy Butler. Krídelníka by radi videli v Houstone, kde by mohol pomôcť k majstrovským ambíciám, takisto ho môže udržať Philadelphia, alebo ho získa Miami či Los Angeles Lakers, ktorých meno sa uvádza pri každom veľkom mene. V Kalifornii by si mohol zahrať aj Carmelo Anthony. Ten odohral v minulom ročníku len desať zápasov za Houston.

Na pretrase budú aj ďalšie zaujímavé mená z druhej vlny. Výborného černohorského pivota Nikolu Vučeviča si podľa všetkého udrží Orlando, ktoré by mu malo zaplatiť 100 miliónov dolárov za štyri roky. Ďalší hráči možno pomenia dresy. Kedysi hviezdny Derrick Rose sa spomína s Detroitom, Ricky Rubio zas s Indianou.

Miliónová zmluva čaká aj na Tobiasa Harrisa, ktorý je zrejme prioritou pre Philadelphiu Sixers, ale radi by ho videli aj v Utahu, ktorý už získal vo výmene skúseného rozohrávača Mika Conleyho. Podobné to je tiež u Khrisa Middletona, ktorý môže požadovať maximálny kontrakt od Milwaukee Bucks.

Vyjednávanie o nových kontraktoch s voľnými hráčmi začne o polnoci nášho času z nedele na pondelok.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.