Hádky u favoritov na titul v NBA? Harden s Paulom sa údajne nemôžu vystáť

Publikované: 19.06.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: nba.com

James Harden, Chris Paul (Foto: nba.com)

Mnohí odborníci pasovali Houston do role favorita na titul v uplynulej sezóne NBA. Predurčovalo ho k tomu viacero vecí. Výborná predminulá sezóna, MVP James Harden a veľmi vyrovnaná séria vo vlaňajšom finále Západnej konferencie. V ňom viedli Rockets nad Golden State 3:2 na zápasy, ale prehrali 3:4.

Uplynulý ročník začali zle, ale postupne sa prebojovali späť na popredné priečky. Predpokladalo sa, že v play-off môžu Warriors prehru vrátiť. Dupľom potom ako vyrovnali sériu z 0:2 na 2:2 a Golden State sa zranil Kevin Durant. Obhajcovia titulu však záver zvládli a texaský klub vyradili v druhom kole vyraďovacej časti pomerom 4:2 na zápasy.

Už po sérii sa začali šíriť prvé dohady o tom, ako bude vyzerať káder Rockets v ďalšom ročníku. Najviac sa spomínala výmena pivota Clinta Capelu, ktorý sa proti Warriors nepresadil. Po konci sezóny však vyplávali von ďalšie problémy. Podľa Yahoo Sports chce rozohrávač Chris Paul z Houstonu odísť pre zlý vzťah s najväčšou hviezdou zostavy Hardenom. Skúsený tvorca hry mal podľa stránky povedať, že problém medzi nimi je nevyriešiteľný.

Na to reagoval pre Houston Chronicle generálny manažér klubu Daryl Morey, ktorý povedal, že medzi hviezdami zostavy nie je žiadny problém. Yahoo Sports však napísalo, že elitní rozohrávači k sebe neprechovávajú žiaden rešpekt.

Musia ísť od seba. Nebude to už ďalej fungovať. Chris nerešpektuje postavenia Jamesa v rámci ligy a James zas neuznáva, čo Chris dosiahol,“ napísali na stránke. Damotný Paul reagoval v diskusii na instagrame vetou. „Sakra, tieto tvrdenia sú pre mňa novinkou!“

Morey dodal pre houstonský denník, že medzi hviezdami ich tímu nie je problém, keďže sa po sezóne spoločne rozprávali o hráčoch, ktorí by mohli posilniť zostavu do ďalšieho ročníka. Reportér Houston Chronicle Jonathan Feigen napísal, že informácie z Yahoo sú pre neho prekvapujúce, keďže medzi hviezdami necítil napätie. Obaja sedávali spoločne aj v lietadle pri presunoch na zápasy a hrávali karty.

Dohady o vzťahu výborných tvorcov hry znásobili už po sérii s Golden State na stránke The Athletic, kde napísali, že hráči mali po poslednom zápase intenzívnu výmenu názorov v šatni. Portál napísal spolu s ESPN, že Paul cítil veľkú frustráciu spoločne s ďalšími hráčmi Houstonu z toho, že tím hral až príliš veľa akcií cez Hardena a málo si posúval loptu. Tvrdú výmenu názorov mali obe hviezdy aj počas jedného z oddychových časov ešte počas play-off, čo zdôrazňuje priložené video. Starší z dvojice údajne urážal úradujúceho MVP už počas sezóny, keď si robil z neho srandu, že má prsia ako žena. Harden vraj odišiel so slzami z tréningu.

Chris chce učiť Jamesa, ktorý na jeho slová reagoval – Drž hubu a sleduj ma. Sám už nevieš ani prekonať svojho hráča v hre jedna na jedna,“ povedal nešpecifikovaný zdroj z klubu ESPN.

„V tímoch, ktoré chcú vyhrať titul, sa stáva, že veci eskalujú, keď prehráte. Je to normálne. Vzťah medzi našimi lídrami a trénerom Mikeom D'Antonim je normálny,“ dodal Morey pre Chronicle.

ESPN takisto napísalo, že Rockets chcú Paula vymeniť, čo Morey nepotvrdil. Hviezdneho rozohrávača však bude veľmi ťažké "trejdnúť“. Tridsaťštyriročný tvorca hry síce patrí medzi najlepších hráčov poslednej dekády, ale má často problémy so zraneniami a okrem toho Rockets s ním podpísali obrovskú zmluvu. V nasledujúcich troch sezónach zarobí 38.5, 41.3 a 44.2 miliónov dolárov. Bude zaujímavé sledovať ako situácia dopadne, keďže Houston chce určite zostať v boji titul.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.