Dievčatá U18 prehrali odvetné stretnutie s Luxemburskom

Publikované: 19.06.2019 Autor: Radko Dvorščák Foto: Radko Dvorščák

Slovensko U18, ženy (Foto: Radko Dvorščák)

Reprezentačné družstvo basketbalistiek Slovenska do 18 rokov v príprave na majstrovstvách Európy B-divízie prehralo v odvetnom zápase s výberom Luxemburska.

Luxembursko – Slovensko 62:57 (22:11, 33:29, 50:38)
Slovensko: Zahornacká 12, Bohušová 10, Žilinská 8, Oborilová 7, Dovčíková 7, Beráneková 5, Plavnická 4, Lysová 2, Čatlošová 2.
TH: 18/24 – 11/13, trojky: 5 – 7, fauly: 10 – 22, štvrtiny: 22:11, 11:18, 17:9, 12:19.

„Druhý zápas s výberom Luxemburska sme začali vlažne. Veľmi nás trápil obranný doskok a zbytočné straty. Nedokázali sme rozumne využiť fauly a ponúkali sme súperkám trestné hody. Neukázali sme svoj potenciál a ani ochotu pobiť sa. Vynaložili sme veľa síl na stiahnutie dvojciferného bodového náskoku. Aj napriek tomu sme sa vrátili do zápasu a reálne útočili na víťazstvo. Nemrzí prvá prehra v príprave, skôr spôsob ako sme k nej prišli. Bola to dobrá lekcia a verím, že sa zajtra pobijeme a ďalšiu výhru,“ vyjadril sa hlavný tréner U 18 Ján Hricko.

„Do dnešného zápasu sme vstúpili viac koncentrované ako včera a boli sme pripravené na ich agresívnu hru. V úvode sme s nimi držali tempo, ale potom sme im dali príliš veľa druhých šancí, ktoré bodovo využili a na začiatku druhého polčasu nám odskočili už s dvojciferným rozdielom. Pred štvrtou štvrtinou sme prehrávali stále o 12 bodov, ale zlepšeným obranným doskokom a kolektívnou hrou sme sa vrátili do zápasu, aj keď to nakoniec na súpera nestačilo. Máme pred sebou ešte jeden zápas s rovnakým súperom a budeme sa snažiť zopakovať výkon z prvého zápasu a získať ďalšie víťazstvo,“ vyjadrila sa hráčka U 18 Janka Lysová.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia