Dievčatá do 18 rokov odohrali s rakúskom odvetné stretnutie

Publikované: 16.06.2019 Autor: Radko Dvorščák Foto: Radko Dvorščák

Slovensko U18, ženy (Foto: Radko Dvorščák)

Reprezentácia do 18 rokov pod vedením trénerskej dvojice Ján Hricko a Zuzana Žirková vybojovala svoje druhé víťazstvo v rámci prípravy na B-kategóriu majstrovstiev Európy.

Rakúsko – Slovensko 53:78 (22:13, 30:37, 41:51)
Slovensko: Zahornacká 13, Lysová 12, Plavnická 9, Bohušová 9, Virasztóová 8, Žilinská 6, Ištoňová 5, Holíková 5, Vargová 3, Beráneková 2, Dovčíková 2, Oborilová 2, Zaťková 2.
TH: 13/21 – 14/20, trojky: 2 – 4, fauly: 21 – 17, štvrtiny: 22:13, 8:24, 11:14, 12:27.

„Druhý zápas proti rakúskemu výberu sme neotvorili dobre. Súperky nás zaskočili energiou a aktívnou hrou. Mali sme problém v obrane 1 na 1. Ani box-out nepatril k našim silným stránkam. Po prvej prehratej štvrtine sme prepli na vyšší stupeň. Energia a aktívny pressing nám vyhrali druhú štvrtinu 24:8. Druhý polčas sme boli pozorní a súperkám sme nedovolili druhé šance na skórovanie. Konečne sme sa mohli oprieť aj o útočnú tranzíciu, čomu som veľmi rád. Všetkých trinásť hráčok sa podieľalo na spoločnom úspechu a veľmi sa teším ako sa navzájom podporujú a motivujú. Zajtra sa presúvame do Luxemburgu, kde na nás čakajú tri duely s domácim výberom,“ vyjadril sa hlavný tréner U 18 Ján Hricko.

„V druhom prípravnom zápase proti Rakúsku sme chceli odstrániť chyby zo včerajšieho duelu a prezentovať sa dobrou obranou, komunikáciou a rýchlymi protiútokmi. V dnešnom zápase nám nevyšiel začiatok. Súper si vytvoril nad nami mierny bodový náskok, ku ktorému sme mu pomohli našimi chybami. Od druhej štvrtiny sme začali lepšie brániť a komunikovať. Po polčase sme do zápasu vstúpili koncentrovane z čoho sme si vybojovali náskok. Miestami sme mali problém s odstavením hráčok. Zápas sme si užili naplno a tešíme sa na ďalšie prípravné stretnutia.,“ vyjadrila sa hráčka U 18 Zuzana Zahornacká.

5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%