Anton Gavel rozbieha trénersku kariéru

Publikované: 31.05.2019 Autor: Basket.sk Foto: Vladimír Dorňák

Slovensko - Švajčiarsko, v hľadisku aj Sýkora a Gavel (Foto: Vladimír Dorňák)

Anton Gavel nám už pred pár týždňami v rozhovore naznačil, že zrejme odíde z Bayernu Mníchov, kde pomáhal s trénovaním juniorov.

„Mám dve možnosti, ktoré sa mi rysujú. Budem vedieť viac neskôr. Rozmýšľam nad tým. Viem si predstaviť, že by som z Bayernu odišiel,“ hovorila jedna z najväčších legiend nášho basketbalu.

Päťnásobného nemeckého majstra si vybrali za trénera v Ulme. Minulé leto ukončil osemnásťročnú profesionálnu kariéru ako kapitán Bayernu Mníchov. Klub doviedol k titulu. V Ulme sa stal podľa ligovej stránky BBL hlavným trénerom akadémie a povedie aj tím do 19 rokov.

Anton má za sebou bohatú kariéru na najvyššej úrovni. Nastáva čas, aby svoje skúsenosti predal mladým talentom,“ povedal manažér klubu Thomas Stoll.

Bývalý slovenský reprezentant sa teší na výzvu. „Veľmi sa na to teším. Chcem pomôcť mladým chalanom pri dennodennej príprave.

Gavel si za roky v nemeckej, španielskej či gréckej lige vytvoril povesť veľkého pracanta. „Anton môže postupne úspešne pokračovať v hráčskej kariére ako tréner. Jeho skúsenosti určite naším hráčom pomôžu,“ dodal manažér.

Podľa nemeckých médií mal aj držiteľ slovenského aj nemeckého pasu aj iné ponuky z bundesligy.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK