Timeout: Prejsť celým play-off bez jedinej prehry? Inter má kvalitu na to, aby to dokázal

Publikované: 20.05.2019 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: Vladimír Dorňák

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Goran Bulatovič (10) vs. Rodney Glasgow (1) (Foto: Vladimír Dorňák)

Žlto-čierni vyhrali v sobotu nad Prievidzou 102:73 a vo finálovej sérii sa ujali vedenia 3:0 na zápasy. To znamená, že už v stredu môžu zdvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej. Pre fanúšikov mužstva, ktoré má mečbal, je vždy krajšie, ak sa séria skončí na domácej pôde, no každý profesionálny hráč chce svoju robotu ukončiť čím najskôr a je mu jedno, kde sa hrá zápas.

Inak tomu nebude ani v prípade Interu Bratislava, ktorý má pred sebou poslednú prekážku. Ak v stredu zvíťazí, po dvoch rokoch sa opäť stane šampiónom slovenskej ligy. Zverenci trénera Aramisa Nagliča majú obrovskú motiváciu ukončiť sériu v čo najkratšom čase, pretože sa im môže podariť skvelá vec. V tohtoročnom play-off ešte neprehrali, zvíťazili vo všetkých desiatich dueloch. Ak zvládnu ešte jeden, ukončia vyraďovaciu časť so stopercentnou bilanciou. Inter najprv prešiel 3:0 cez Spišskú Novú Ves a potom 4:0 cez Svit.

Teraz má pred sebou posledný krok, ktorý však bude náročnejší ako na domácej palubovke. Na Pasienkoch dokážu žlto-čierni zdolať svojho finálového protivníka v priemere o tridsať bodov. V druhom zápase, ktorý sa hral v Prievidzi, sa hral podstatne zaujímavejší basketbal, pričom Bratislavčania vyhrali „iba“ o šesť bodov. Z hľadiska herného prejavu to bol pre Inter neštandardný duel, pretože v popredí bol jeden výrazný strelec. Arik Smith nastrieľal úctyhodných 30 bodov a dotiahol svoje mužstvo k veľmi cennému víťazstvu.

Do úvahy však treba vziať fakt, že v tomto zápase nemohol nastúpiť Nemanja Barač, ktorý mal vyvrtnutý členok. Srbského univerzála veľmi dobre poznáme a vieme, že ak je fit, dokáže byť rozdielovým hráčom na oboch koncoch palubovky. Cez víkend sa Barač vrátil do hry a hoci neoslnil počtom nastrieľaných bodov, poctivo sa podieľal na tvorbe hry svojho mužstva a zaznamenal hneď niekoľko asistencií. Keď bude on palubovke, šanca Interu na zakončenie série bude ešte väčšia, keďže Aramis Naglič získa do rotácie všestranného borca.

Inter však nehrá len o to, aby zakončil play-off bez prehry. V hre je ešte jedna zaujímavá séria a súvisí práve s Aramisom Nagličom, ktorý prišiel do hlavného mesta po neúspechu Interu v Slovenskom pohári. Interisti ešte pod vedením Oliver Vidina prehrali vo finálovom súboji s Levicami. Po tomto zápase si na lavičku Interu sadol Naglič a ani raz neprehral. Bratislavčania teda určite budú chcieť vyhrať aj kvôli svojmu trénerovi, ktorý by mohol zakončiť svoju sezónnu bilanciu na hodnote 100%.

Stredajší zápas by mal mať dobrú úroveň aj kvôli tomu, že snahou Prievidze by malo byť víťazstvo. Ak by zverenci trénera Tihomira Bujana nedokráčali k majstrovskému titulu – čo je mizivá šanca – môžu svojmu finálovému súperovi prekaziť jeho sériu. A to už je motivácia, ktorá sa stojí zato. Pevne veríme, že Prievidžania (spolu so svojimi fanúšikmi) vložia do štvrtého zápasu všetky sily a bude sa hrať vyrovnanejší basketbal ako na Pasienkoch. Sme si istí, že takýto zápas – nech už sa skončí akokoľvek – sa bude páčiť priaznivcom Prievidze, Interu aj všetkým nezaujatým fanúšikom basketbalu na Slovensku.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.