Do SBL chce druhý klub zo Žiliny. Vedenie Academicu: Pracujeme na tom

Publikované: 17.05.2019 Autor: Basket.sk Foto: jäzva

Richard Rožánek (11), Academic ŽU Žilina (Foto: Jäzva)

V stredu sme informovali, že doplnenie SBL na desať účastníkov vyzerá nereálne. Situácia však nie je taká jednoznačná, ako naznačil šéf súťaže Peter Mičuda.

Minulý týždeň sa uskutočnil finálový turnaj I. ligy. Vyhral ho Academic ŽU Žilina. Mičuda naznačil, že Žilinčania a ani ďalší účastníci finálového turnaja (ŠKP BBC Banská Bystrica, VŠEMvs Karlovka Bratislava „B“, BK Štart Bratislava) sa neplánujú predstaviť v extralige.

"Víťaz, prípadne ďalší tím, ak najlepší nemá záujem, má ozaj príležitosť zahrať si v SBL. Realita je však iná… Oslovil som všetkých štyroch účastníkov záverečného turnaja 1. ligy a dozvedel som sa, že ani jeden z nich nemá ambíciu hrať v SBL. Spred necelého roka vieme, že Karlovka odstúpila z SBL podľa vtedajšieho vyjadrenia iba na jednu sezónu, ale teraz ani od jej funkcionárov nemáme informáciu, že by sa chcela v lete Karlovka prihlásiť do najvyššej súťaže. Dúfam však, že tak urobia aspoň všetky kluby, ktoré v nej hrali v terajšej sezóne 2018/2019. Znamenalo by to, že v SBL bude znova deväť družstiev, pričom ideálnych by bolo desať,“ uviedol riaditeľ SBL Peter Mičuda pre web SBA.

Na slová Mičudu zareagoval predseda Academic ŽU Žilina Milan Rožánek

"S údivom sme si prečítali konštatovanie, že ani jedno družstvo z účastníkov Final Four 1. ligy mužov 2018/2019 v Žiline nemá záujem štartovať v SBL mužov v sezóne 2019/2020. V ňom riaditeľ SBL Peter Mičuda vyslovil, že sa kontaktoval s predmetnými družstvami a ani jedno nemá záujem štartovať v ,,extralige’‘. Ubezpečujem vás, že mňa, teda Milana Rožánka, predsedu BO Academic ŽU Žilina, šéfa víťazného klubu 1. ligy, v tejto veci nikto neoslovil, ani nekontaktoval. Naopak, ja som sa informoval na SBA ohľadom termínu prihlasovania sa do SBL. Dúfam, že víťazovi 1. ligy bude umožnené prihlásiť sa do najvyššej súťaže, keďže vedenie družstva Academic ŽU Žilina od pondelka 13. mája 2019 intenzívne v tejto veci pracuje,“ znela reakcia Rožánka pre web SBA.

Ak by sa Academicu podaril prienik do SBL, v lige budú dva kluby spod Dubňa. Účastníkom extraligy je už dve sezóny klub PP & TV Raj Žilina.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.