Z Juríčka je Patriot. Páči sa mu rýchla hra Levíc dopredu, teší sa na kamaráta Boba

Publikované: 14.05.2019 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS

BK Inter Bratislava vs. BC 04 AC LB Spišská Nová Ves, Viktor Juríček (13) (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalová liga vrcholí finálovou sériou medzi Interom a Prievidzou a hoci sa sezóna čoskoro skončí, dosluhujúci majster z Levíc už buduje káder na ďalší ročník. Vedenie Patriotov stihlo predĺžiť zmluvy s trojicou slovenských hráčov: Borisom Bojanovským, Šimonom Krajčovičom a Martinom Bachanom. Novou tvárou v tíme je pivot Viktor Juríček, ktorý prestúpil zo Spišskej Novej Vsi.

Levickí Patrioti v ostatných dvoch sezónach patrili k tomu najlepšiemu, čo slovenský mužský basketbal má. Vlani oslavovali majstrovský titul a dostali sa do finále Alpsko-jadranského pohára. V tomto ročníku vybojovali prvenstvo v Slovenskom pohári a v lige získali bronzové medaily.

Viktor Juríček prestúpil k Patriotom z Levíc (Foto: Lukáš Droppan)

Levice mali o neho záujem dlhodobo

Vedenie klubu nedávno avizovalo, že v ďalšej sezóne plánuje zmeniť koncept hráčskeho zloženia. V tíme síce budú zahraniční hráči, ale už nie v takom veľkom počte. Myšlienkou a ambíciou je, aby tvorili kostru Slováci. Či budú pôsobiť pod vedením Tea Hojča je zatiaľ otázne. Slovinský tréner prerokuje svoju budúcnosť s kompetentnými v klube. Na stole má aj ponuky zo zahraničia.

Že to Levice myslia so slovenskými hráčmi seriózne a vážne dokumentuje to, že tím posilnil Viktor Juríček. Dvadsaťpäťročný hráč bol posledné tri roky súčasťou družstva Spišiakov. Predtým pôsobil v Amerike na University of South Alabama a Texas A&M Corpus Christi University.

„S Levicami som bol v kontakte od konca svojho štúdia v USA. Každé leto prejavili o mňa záujem. Oslovil ma tréner Teo Hojč a generálny manažér klubu Laci Garaj. Aj počas tejto sezóny sme spolu boli v kontakte. Chceli ma do tímu pred prestupovým obdobím pred play-off. Sezónu som však chcel dohrať v Spišskej Novej Vsi. Ďakujem im za tri roky a prajem klubu veľa šťastia. Teraz sa už teším na nové pôsobisko,“ okomentoval Viktor Juríček svoj prestup do Levíc.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. BK Inter Bratislava, Viktor Juríček (13) (Foto: fb basketball.snv)

Zaujal ho Gačeša, s Bojanovským sú veľkí kamaráti

V tíme Patriotov ho basketbalovo zaujal srbský pivot Nikola Gačeša. Podľa Juríčka bol všestranný a nebezpečný hrou chrbtom ku košu, ale aj zvonku.

Prievidzský rodák patril k oporám Spišiakov. Celkovo odohral v tejto sezóne 34 zápasov (vrátane play-off). Na ihrisku strávil v priemere 28 minút a pripísal si viac ako 13 bodov a takmer 7 doskokov. Na Spiši si ho chceli udržať, ale cítil, že je čas na kariérny posun. Viktor počas sezóny sledoval aj levické výkony.

„Odchodom a príchodom niektorých hráčov sa výkonnosť tímu trošku rozhodila. Bolo vidieť, že v Leviciach to nefungovalo tak, ako počas majstrovskej sezóny. Pribrzdili ich hlavne zranenia. Počas sezóny hrali rýchlo smerom dopredu, čo mi vyhovuje. Myslím si, že v tomto môžem byť prínosom. Rovnako tak vo veľa iných veciach. Nie som hráč, ktorý sa zameriava na jednu konkrétne činnosť. Cez leto sa okrem iného zameriam aj na percentuálnu úspešnosť trojkovej streľby,“ načrtol individuálne plány, ktoré mu majú pomôcť v osobnom progrese.

Viktor patrí k vysokým hráčom. Meria 210 centimetrov. V Leviciach ale bude v tomto smere kráľom o sedem centimetrov vyšší Boris Bojanovský. Obaja sa poznajú už dlho.

„Poznáme sa veľmi dobre. Aspoň jedenkrát do týždňa si zavoláme. Teším sa, že si znovu zahrám v rovnakom tíme ako Bobo. Kedysi sme žili a hrali tri roky v Španielsku. V USA sme si dokonca proti sebe zahrali náš prvý NCAA zápas,“ prezradil.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. MBK Rieker COM-therm Komárno, Viktor Juríček (13) (Foto: fb basketball.snv)

Juríček: Hojč je zanietený. Dbá o to, aby sa hráči zdokonaľovali

„Myšlienka dať slovenským hráčom väčší priestor je super. Hráči, ktorí sú v Leviciach, majú svoju kvalitu. Rok čo rok je vidieť, ako osobnostne rastú. To, že sa tímu vracajú svedčí o tom, že to v klube robia dobre. Komunikoval som aj s trénerom Hojčom. Do basketbalu je zanietený. Nestará sa len o štatistiky a výsledky, ale aj o zdokonaľovanie jednotlivcov,“ doplnil.

Juríček odohral aj tri štvrťfinálové duely proti bratislavskému Interu. Spišaci nemali nárok. Čo hovorí na finále, v ktorom je súperom Bratislavčanov ambiciózna Prievidza?

„Prievidza to bude mať veľmi ťažké, čo sme videli už v prvom zápase. Proti Interu stačia dve minúty nepozornosti a straty koncentrácie a dokážu vás potrestať bodovou šnúrou, ktorá sa ťažko doháňa. Priestor na chyby je minimálny, najmä kvôli hráčskej kvalite a ich rotácií,“ uzavrel.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SEA SEA 25.08.2019 IND IND
WAS WAS 25.08.2019 NYL NYL
DAL DAL 25.08.2019 ATL ATL
LAS LAS 25.08.2019 CON CON
PHO PHO 25.08.2019 CHI CHI
MIN MIN 25.08.2019 LVA LVA
NYL NYL 27.08.2019 PHO PHO
WAS WAS 27.08.2019 LAS LAS
MIN MIN 27.08.2019 CHI CHI
SEA SEA 27.08.2019 CON CON
IND IND 27.08.2019 LVA LVA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Washington Mystics 19/8 70,37%
2 Connecticut Sun 19/9 67,86%
3 Las Vegas Aces 19/9 67,86%
4 Los Angeles Sparks 17/10 62,96%
5 Chicago Sky 17/11 60,71%
6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%
8 Phoenix Mercury 12/15 44,44%
9 Dallas Wings 10/18 35,71%
10 Indiana Fever 9/19 32,14%
11 New York Liberty 9/19 32,14%
12 Atlanta Dream 7/21 25,00%