Prvé finále sa skončilo rozdielom triedy. V Prievidzi to bude o inom, upozorňuje Naglič

Publikované: 12.05.2019 Autor: Michal Bakaj Foto: Vladimír Dorňák

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Fusek (95) vs. Körner (8) a Jašš (13) (Foto: Vladimír Dorňák)

Prvý zápas finále play-off SBL dopadol podľa predpokladov. Inter si postrážil domácu palubovku a naďalej platí, že v tohtoročnej vyraďovačke ešte neprehral. Prekvapil však rozdiel v skóre, keď Prievidza si odniesla so sebou domov až 33-bodový debakel.

Len prvá štvrtina priniesla vyrovnaný basketbal. Prievidza sa držala do momentu, keď boli na palubovke základné zostavy. V druhej štvrtine tréneri prestriedali a zrazu bola rozdielna kvalita tímov očividná.

Domáci si v tejto časti hry utvorili až 20-bodový náskok a bolo po zápase. Inter dominoval, v oboch polčasoch dovolil Prievidzi len 27 bodov. Napokon z toho bola jednoznačná výhra 87:54.

Zrejme jediným pozitívom pre hostí bolo, že po zmene strán, keď už bolo o výsledku rozhodnuté, si schuti zahrali aj prievidzskí mladíci. Zorvan s Mokráňom určite nečakali, že hneď v prvom finálovom dueli dostanú desať, resp. päť minút na palubovke.

Duel sa napokon končil zložením, aké sme na domácich palubovkách v SBL už dlho nevideli – na ihrisku bolo v jeden moment až deväť Slovákov! Kozlík, Mrviš, Abrhám, Páleník, Fusek vs. Körner, Jašš, Mokráň, Zorvan a Čiernohorec Bakič.

Na druhej strane – súhlasíme s postrehom nášho čitateľa – je smutné, že Slováci presedia celý zápas na lavičke a dostanú šancu až v závere. Ešte smutnejšie však bolo, ako tá „slovenská“ trojminútovka vyzerala – plná nepresností, stratených lôpt i striel mimo obruč.

"Pekný zápas, na palubovke bolo možné vidieť mnoho Slovákov. Myslím si, že hladké víťazstvo pre Inter bolo zaslúžené. Celú sezónu dominujú, dokonca aj cez play-off. Pravdepodobne tomu bude tak aj naďalej,“ citoval ligový web trénera BC Tihomira Bujana, ktorého doplnil Ján Zorvan:

"Zo začiatku sme sa ešte držali, v druhej štvrtine však začal súper viac doskakovať a viac na nás pritlačili. Mali sme veľa zbytočných strát. V tretej štvrtine sme sa skúsili ešte vrátiť do zápasu, ale nevyšlo to. V štvrtej časti sa už zápas len dohrával.“

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Miroslav Páleník (25) (Foto: Vladimír Dorňák)
BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, tréner Aramis Naglič (Foto: Vladimír Dorňák)

Zahrali si všetci

Inter kraľuje lige počas celej sezóny. Bolo tomu tak, ešte keď lavičke šéfoval Oliver Vidin, ale s príchodom Aramisa Nagliča dominancia klubu z hlavného mesta ešte zosilnela.

Žlto-čierni pod jeho vedením ešte neprehrali a Prievidza sa bude musieť veľmi snažiť, aby sa jej to podarilo aspoň na domácej palubovke.

Prievidza má dobrý, silný tím. Na našej hre na začiatku bolo vidieť, že sme vypadli zo zápasového rytmu. Potom sme sa však dostali do tempa a napokon jasne vyhrali. Áno, vedieme 1:0, ale séria sa len začína, ďalšie zápasy budú o inom,“ hodnotil prvý duel Naglič.

Chorvátsky kouč postupne poslal na palubovku všetkých hráčov, ktorých mal na súpiske. Veľmi sa nám páčil Arik Smith, ktorý za 22 minút nastrieľal 17 bodov a parádnou obranou znepríjemňoval život prievidzským rozohrávačom.

„Samozrejme, toto víťazstvo nás neuspokojí. Pozriem si záznam zo zápasu so svojím asistentom Romanom Ivanom, urobíme analýzu a zistíme, ktoré veci ešte môžeme urobiť lepšie v porovnaní s dneškom,“ pokračoval Naglič.

V základnej zostave domácich nastúpil aj David Abrhám, ktorý presnou trojkou otvoril skóre finálovej série.

Rozdiel v skóre je vysoký, ale nebolo to také ľahké. Vedeli sme, že Prievidza sa nevzdá tak ľahko. Začali sme tak, ako sme chceli, hrali agresívne a súpera k ničomu nepustili. Máme síce prvú výhru, ale séria sa len začína. Čaká nás duel v Prievidzi, kde to bude veľmi ťažké,“ zdôraznil slovenský krídelník.

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, úvodný rozskok (Foto: Vladimír Dorňák)
BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Stacey Davis (0) (Foto: Vladimír Dorňák)

V Prievidzi bez Barača

Finále sa teraz sťahuje do Hornú Nitru, kde Prievidza v aktuálnom play-off ešte neprehrala. BC sa tam spolieha na výborných fanúšikov, ktorí vedia urobiť búrlivú kulisu.

„V druhom zápase očakávam väčší odpor súpera. Prievidza bude doma, má výborných fanúšikov. Pripravíme sa čo najlepšie, pretože druhý súboj je veľmi dôležitý, môže sa v ňom zlomiť séria. Každopádne, bude to úplne iný, nový zápas. Domáci si finále zaslúžia, za čo gratulujem hráčom i trénerovi Bujanovi. Odvádzajú výbornú prácu,“ zložil kompliment súperovi Naglič.

Jediným negatívnym momentom na včerajšom zápase pre Inter bolo zranenie Nemanju Barača. Srbský univerzál si podvrtol členok a čaká ho pauza.

Je to veľká škoda. Nemanja je pre nás veľmi dôležitý, je to výborná obranca. Myslím, že v stredu určite nebude hrať. Uvidíme, čo povedia lekári. Ale verím, že si vo finále ešte zahrá,“ dodal Naglič.

20 Los Angeles Lakers 37/45 45,12%
21 Minnesota Timberwolves 36/46 43,90%

5 Los Angeles Sparks 0/0 0,00%
6 Minnesota Lynx 0/0 0,00%