Publikované: 11.05.2019 Autor: Basket.sk, SITA Foto: nba.com

Kevin Durant (35) a Stephen Curry (30), GS Warriors (NBA, USA) (Foto: SITA/AP)

Basketbalisti Golden State postúpili po piaty raz v neprerušenej sérii do finále Západnej konferencie NBA. V šiestom súboji semifinále zvíťazili na palubovke Houstonu 118:113 a sériu ovládli 4:2 na zápasy.

Stephen Curry potiahol hostí za víťazstvom aj postupom 33 bodmi, Klay Thomspon pridal 27 bodov. Tretí z partie ťahúňov v drese Warriors Kevin Durant chýbal pre zranenie. Domácim nestačilo 35 bodov ich dlhodobého lídra Jamesa Hardena. Súperom Golden State vo finále konferencie bude víťaz súboja Portland – Denver /zatiaľ 3:3/. Rozhodujúci siedmy zápas odohrajú z nedele na pondelok v Denveri.

Obhajcovia titulu Golden State Warriors možno nehrajú v tejto sezóne s takou ľahkosťou ako po minulé roky, ale v dôležitých okamihoch dokážu prevýšiť súpera. V zápase číslo 6 v Houstone sa spočiatku vôbec nedarilo Stephenovi Currymu, v 102. súboji play-off v kariére sa mu vôbec prvýkrát stalo, že v prvom polčase nezaznamenal ani bod.

V tretej štvrtine sa však rozbehol 10 bodmi a vo štvrtej pridal ďalších 23, čo bol rozhodujúci faktor. A to hral podľa TSN s vykĺbeným prstom na ľavej ruke. Práve Curry však 2,3 s pred koncom za stavu 113:116 z pohľadu Rockets pečatil triumf hostí z hranice trestných hodov.

Play-off NBA 2018/2019 – semifinále konferencií

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Houston – Golden State 113:118 (28:27, 29:30, 30:25, 26:36) – konečný výsledok série 2:4
Najviac bodov: Harden 35 (6 trojok), Paul 27 (11 doskokov), Tucker 15 – Stephen Curry 33 (4 trojky), K. Thompson 27 (7 trojok), Iguodala 17

SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%