Interistov výkony Prievidze prekvapili. Budú rozhodujúce rotácia a doskoky?

Publikované: 10.05.2019 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS Foto: Vladimír Dorňák

BK Inter Bratislava vs. BK Iskra Svit, tréner Aramis Naglič (Foto: Vladimír Dorňák)

Od soboty sa začína finálová séria medzi Interom a Prievidzou. Papierové prognózy i stávkové spoločnosti favorizujú na zisk majstrovskej trofeje jednoznačne bratislavský klub.

Zverenci Aramisa Nagliča zvládli štvrťfinále so Spišskou Novou Vsou i semifinále so Svitom v čo najkratšom čase. Naopak, prievidzský súper má za sebou dve náročné série s Komárnom i Levicami.**

Inter si počínal suverénne vo všetkých siedmich dueloch v play-off. Svedčí o tom fakt, že v každom vyhral minimálne o 20 bodov. Najvyššie víťazstvo si pripísal v treťom zápase so Svitom, keď triumfoval o 66 bodov.

„Bez ohľadu na to, čo ukazujú papierové prognózy alebo čo odznelo v televíziách a v diskusiách medzi basketbalovými odborníkmi, musíme hrať na vysokej úrovni, aby sme získali titul. Nebojíme sa toho, ani sa prognózami nezaoberáme. Vieme, čo musíme urobiť,“ vyhlásil na úvod americký krídelník Lee Skinner.

BK Inter Bratislava vs. BK Iskra Svit, Fusek (95) vs. Guillory (12) (Foto: Vladimír Dorňák)

Interisti o Prievidzi: Jej sila sú vysokí hráči a doskoky

Žlto-čierni prehrali v tejto sezóne len štyri zápasy, z toho doma iba jediný. Prievidza nepokorila Interistov už v trinástich zápasoch po sebe. Naposledy uspela v prvom semifinálovom dueli v sezóne 2016/17, sériu však Bratislavčania otočili a ovládli ju v pomere 4:1. V spomínanom ročníku získali majstrovský titul.

Trénerský štáb aj hráči Interu pozorne sledovali výkony Prievidze v semifinále, v ňom vyradila obhajcu trofeje z Levíc.

„Po našom postupe som videl prievidzské zápasy s Levicami. Oba tímy mali talentovaných hráčov a mohlo sa to vyvíjať jedným aj druhým smerom. Do finále sa dostala Prievidza a my sa tešíme na zápasy. Jej najväčšou silou je určite to, že má vysokých hráčov. A to nielen pivotov, ale aj veľké krídla,“ doplnil Lee Skinner.

Inter je najlepší v celej lige v obrane i útoku. V doskakovaní dominuje Prievidza, ktorá odohrala v play-off už o štyri zápasy viac.

Osobne som očakával, že séria sa bude vyvíjať lepšie pre Levice. Prievidza ma pozitívne prekvapila. Po postupe sú v zápasovom rytme. Najväčšiu silu majú v osobe trénera Tihomira Bujana. Ich družstvo hrá fyzicky a je dobré v doskakovaní. Zamerať sa musíme práve na to, aby mal súper čo najmenej útočných doskokov. Finále je motiváciou pre každého, každý hráč bude hrať na 110%,“ vyjadril sa pivot Michael Fusek.

BK Inter Bratislava vs. BK Iskra Svit, Goran Bulatovič (10) a Nemanja Barač (8) (Foto: Vladimír Dorňák)

Inter má väčšiu rotáciu. Prievidza hrá v menšom počte, môže byť unavená

Prievidza v domácom prostredí vo vyraďovacej časti ešte neprehrala. Naposledy ju zdolal doma práve finálový konkurent v 34. kole základnej časti. X faktorom môže byť únava na strane Prievidze. Tréner Bujan totiž točí v rotácií približne sedem hráčov, v prípade Interu je to 11 či 12 hráčov.

„Z väčšej rotácie určite môžeme ťažiť najviac. Hoci hrala Prievidza viacej zápasov, nemyslím si, že sme po víťazných sériách viac oddýchnutejší. Mali sme dosť intenzívne tréningy. Zopár veci máme nových, ale hlavne sme sa snažili pracovať na chybách, ktoré sme robili v minulých zápasoch play-off. Aj keď sme favoritom, finále určite nebude ľahké. Prievidza má výbornú formu, bude náročné proti nej hrať,“ prezradil najvyšší hráč v lige, 223-centimetrový Michael Fusek.

„Vieme, že má Prievidza svoje zbrane na každej pozícií. Nemôžeme sa koncentrovať len na jedného či dvoch hráčov. Postúpili do finále, takže majú kvalitných všetkých hráčov. Sústredíme sa na nich ako celok a najmä ich obranu. Už je to viac ako týždeň, čo sme odohrali posledný zápas. Našťastie, v našom tíme je veľa talentov. Celú sezónu sme mali skvelú rotáciu. Musíme byť tvrdí, agresívni a koncentrovaní. Tréningy boli veľmi intenzívne a na takej úrovni, ako niektoré zápasy v sezóne. Máme v sebe veľa energie,“ opísal Lee Skinner tréningový proces z ostatných dní.

BK Inter Bratislava vs. BKM Lučenec, Lee Skinner (34) vs. DeAngelo Isby (10) (Foto: Vladimír Dorňák)

Skinner: Chceme napísať vlastný príbeh. Bude to zábava

Inter prehral v lige naposledy 11. januára s Komárnom. Odvtedy ťahá už 20-zápasovú šnúru neporaziteľnosti. Hoci sa hovorí, že play-off je iná súťaž, dominancia Bratislavčanov pokračuje aj vo vyraďovačke.

„Rozhodovať bude hlavne bojovnosť a doskok. V zápasoch v Prievidzi to bude ťažké. Majú silné publikum. Musíme tam hrať to, čo máme natrénované. Sme takmer v plnej sile. Stopercentne v poriadku nie je iba David Abrhám, ktorý si musí doliečiť koleno,“ priblížil Michael Fusek zdravotný stav družstva.

„Ďalšou vecou, ktorá urobí toto finále viac vzrušujúcejšie je fanúšikovská základňa Prievidze. Ich domáca atmosféra je hlasná a ohromná. Je veľkým zážitkom hrať tam zápasy. V tomto ročníku sme proti Prievidzi odohrali dobré duely. Čo si musíme zapamätať je fakt, že včerajšie body zápasy nevyhrávajú. Pred nami je príležitosť, aby sme napísali vlastný finálový príbeh tu a teraz. Bude to zábava,“ zakončil Lee Skinner.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia