Odvráti Komárno koniec sezóny alebo postúpi Prievidza? X-faktormi budú dôrazná obrana a doskoky

Publikované: 16.04.2019 Autor: Tomáš Kotlárik Foto: Ladislav Szibilla

BC Prievidza vs. MBK Rieker COM-therm Komárno, Devin Brooks (11) (Foto: Ladislav Szibilla)

Čelia hrozbe v podobe konca sezóny. Hráči Komárna dnes doma privítajú Prievidzu a ak ešte chcú pomýšľať na semifinále, bezpodmienečne musia odvrátiť súperov mečbal. Komárno má však vekom starší a skúsenejší tím. Navyše stále platí, že obidva tímy využili výhodu domáceho ihriska. Podarí sa Prievidzi postúpiť alebo si Komárno vynúti rozhodujúci duel?

Herne, kondične i mentálne má navrch zatiaľ Prievidza. A to nielen preto, že vedie 2:1 na zápasy. V obidvoch domácich vystúpeniach predviedla bezproblémové výkony.

V úvodnom si pripísala výhru o 20 bodov, v tom ďalšom dokonca triumfovala o 22. Už pred poslednými štvrtinami mala Prievidza dvojciferné náskoky, ktoré sa ťažko zmazávajú.

V Komárne to bolo doteraz najvyrovnanejšie stretnutie. Obuvníci dreli a bojovali, o víťazstve rozhodli v záverečnej štvrtine.

Aj dnes sa budú najviac spoliehať na Američana Devina Brooksa, trojkového strelca Nenada Miloševiča a útočného buldoga Nenada Deliča. Maximálny výkon s čo najmenším počtom chýb, ale potrebuje tréner Miljan Čurovič od všetkých zverencov.

BC Prievidza vs. MBK Rieker COM-therm Komárno, Richard Körner (8) vs. Dayon Goodman (5) (Foto: Ladislav Szibilla)

Plány Prievidze o postupe

Keď sa ešte vrátime k tretiemu zápasu v prievidzskej hale, v ktorej bolo bezmála dvetisíc fanúšikov, Prievidza ukázala jeden z najlepších výkon v tomto ročníku. Najväčším ťahúňom bol tak, ako poväčšinu sezóny, Richard Körner s 20 bodmi na konte. Podľa jeho spoluhráča Miloša Pajoviča nečaká Prievidzu ľahká cesta za postupom.

Oba tímy sú skúsené, vedie hrať dobrý basketbal, majú skvelých fanúšikov. Každý vzájomný zápas je zaujímavý. Všetkým tímom sa stáva, že občas odohrajú smolné zápasy, alebo neudržia koncentráciu. To nás postihlo práve v druhom zápase štvrťfinále na ich ihrisku, ale pokúsime sa hrať lepšie a tvrdšie v obrane. Verím tomu, že zo seba odovzdáme to najlepšie a zvíťazíme,“ povedal čiernohorský pivot Prievidze, ktorý meria 205 centimetrov.

BC Prievidza vs. MBK Rieker COM-therm Komárno, Nenad Miloševič (4) (Foto: Ladislav Szibilla)

Komárno potrebuje maximálne tímový výkon

Komárno v dvoch vonkajších zápasoch zlyhalo v podkošovom území. V domácom stretnutí bolo v doskokoch už vyváženým rivalom. Obuvníci chcú doma rozpútať peklo a predviesť podobný výkon, ako práve v druhom zápase, kedy vyrovnali stav série.

Musíme dať do toho obrovskú energiu. Kľúčové bude, aby sme sa držali zápasového plánu a hrali viac tímovo než tomu bolo naposledy v Prievidzi. Tam sme zlyhali na doskoku a potiahol ich Körner, ktorý ukazuje svoju kvalitu. Všetko vyplývalo z ich tímovej hry. Majú viacero nebezpečných hráčov, čo ukázali v sobotu. Vtedy mali šesť dvojciferných strelcov alebo Mareka Jašša, ktorý síce nemal toľko bodov, no bol platný na oboch stranách ihriska a robil nám problémy,“ vyjadril sa z komárňanského tábora Chorvát Saša Jankovič.

„Dôležité je udržať koncentráciu po celú dobu. Rozhodne sa totiž o tom, či pôjdeme do semifinále alebo sa séria znovu presunie do Prievidze. Všetci hráči v našom tíme sú zdraví. Medzi nami funguje chémia. Každý týždeň utužujeme kolektív na teambuildingoch. To, že hrám za Prievidzu považujem za ďalšiu významnú skúsenosť v mojej kariére,“ prezradil Miloš Pajovič, ktorý pôsobil aj v ligových súťažiach v Albánsku, Rakúsku alebo Česku.

BC Prievidza vs. MBK Rieker COM-therm Komárno, Pajovič (11) vs. Hunter (13) (Foto: Ladislav Szibilla)

Jankovič: Chceme ukázať charakter tímu a vybojovať piaty zápas

Vo štvrtom zápase tohto štvrťfinále bude na družstvo Miljana Čuroviča vyvíjané veľké psychické bremeno. Komárno je však oveľa silnejšie doma ako v zápasoch u súperov. V prípade, ak dnes pred svojimi fanúšikmi prehrá, medzi najlepším ligovým kvartetom bude chýbať po ôsmich rokoch. To sú však v tejto chvíli zbytočné štatistiky.

Tohtoročné play-off je okrem série Interu a Spišskej otvorené a vyrovnané. Bojuje sa o každú loptu, je plné tvrdých súbojov, čo fanúšikov môže tešiť. Pred nami je zápas sezóny. Musíme ukázať charakter tímu. Nemáme zdravotné problémy. Ak sa nám podarí vyrovnať, v piatom zápase je možné všetko. Dnes rozhodne to, kto urobí menej zbytočných chýb, uchová si viac síl, bojovnosti a koncentrácie. Sľubujem našim fanúšikom, že sa pokúsime celým srdcom vybojovať piaty zápas,“ vyhlásil Saša Jankovič.

„Chceme štvrťfinále ukončiť. Bude to určite náročný zápas vo výbornej atmosfére. Play-off je tá časť sezóny, ktorú si ako hráč musíte užívať najviac. Budeme sa usilovať o zodpovednú obranu doplnenú veľkou energiou. Dennodenne sa zlepšujeme a ako tím výkonnostne rastieme. V Komárne bude úspešnejšie to družstvo, ktoré bude hrať naplno celých 40 minút,“ zakončil Kanaďan Jahmal Jones z Prievidze.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

CON CON 78:68
18.08.2019
DAL DAL
WAS WAS 107:68
18.08.2019
IND IND
CHI CHI 85:100
18.08.2019
LVA LVA
PHO PHO 78:72
18.08.2019
NYL NYL
SEA SEA 82:74
18.08.2019
MIN MIN
ATL ATL 20.08.2019 CHI CHI
IND IND 20.08.2019 NYL NYL
LVA LVA 20.08.2019 PHO PHO
LAS LAS 20.08.2019 MIN MIN

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Washington Mystics 19/7 73,08%
2 Las Vegas Aces 18/8 69,23%
3 Connecticut Sun 18/9 66,67%
4 Los Angeles Sparks 15/10 60,00%
5 Chicago Sky 15/11 57,69%
6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 13/14 48,15%
8 Phoenix Mercury 12/14 46,15%
9 Dallas Wings 10/17 37,04%
10 Indiana Fever 9/17 34,62%
11 New York Liberty 8/18 30,77%
12 Atlanta Dream 6/20 23,08%