Publikované: 12.04.2019 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Natália Hejková, trénerka ZVVZ USK Praha (CZE) (Foto: fiba.basketball)

Tím USK Praha vedený slovenskou trénerkou Natáliou Hejkovou nestačil v semifinále Final Four Euroligy na favorizované Dynamo Kursk. Hoci pražský tím sympaticky bojoval do poslednej sekundy, ruský veľkoklub bol nad jeho sily.

Po vyrovnanom prvom polčase odchádzal Hejkovej tím do šatne len s 6 bodovým mankom. V tretej štvrtine sa v drese Kursku naplno realizovala dvojica Petrovič – Steward, ktorá napokon zaznamenala spolu 52 z celkových 84 bodov družstva. Po technickej chybe Hejkovej sa rozdiel na konci štvrtiny natiahol až na 20 bodov.

V záverečnej štvrtine zdvihla vlajku svojho tímu pražská stálica Kateřina Elhotová. Spomínané duo Dynama však na šoproňskej palubovke dominovalo a hráčky v žltých dresoch už len kozmeticky upravili skóre. To sa aj napriek sympaticky bojovnému prejavu Prahy napokon zastavilo na 67:84.

Vo finále sa stretnú ruské veľkokluby Dynamo Kursk a UMMC Jekaterinburg. Zápas o cennú trofej sa začne v nedeľu o 20:30.

USK Praha sa predstaví v boji o bronzovú priečky s domácou Šoproňou v nedeľu o 17:30. Redakcia basket.sk bude pri tom. Sledovať priebeh zápasu budete môcť aj na našom instagramovom profile.

6 Seattle Storm 14/13 51,85%
7 Minnesota Lynx 13/13 50,00%