Za Inter zažiaril Skinner, Majerčáka mrzia stratené lopty i to, že si v ďalšom zápase nezahrá

Publikované: 11.04.2019 Autor: Karolína Vrabcová Foto: fb basketball.snv

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. BK Inter Bratislava, Viktor Juríček (13) (Foto: fb basketball.snv)

Tri štvrťfinálové série play-off najvyššej mužskej súťaže majú zatiaľ vyrovnaný priebeh. Jediná tá medzi Interom Bratislava a Spišskou Novou Vsou je doteraz jednoznačná.

Víťaz základnej časti sa s ôsmym tímom zatiaľ veľmi nenatrápil. V prvom dueli na domácej palubovke zvíťazili žlto-čierni presvedčivo 109:65 a magickú hranicu sto bodov pokorili aj u súpera. Včera si s domácimi na východe Slovenska poradili 102:69 a v sérii vedú 2:0. Posledný rozhodujúci zásah môžu Spišiakom uštedriť doma už v sobotu.

Inter mal výborný vstup do zápasu. Už po prvej štvrtine mal náskok 33:18, ktorý však domáci dokázali do polčasu skresať o tri body (42:54). Vyrovnaná bola aj ďalšia desaťminútovka, no zdrvujúci výkon predviedli hostia v závere. Štvrtú štvrtinu vyhrali rozdielom 26:8.

„Myslím si, že sme hrali dobre. Sústredíme sa na to, aby sme do konca sezóny v každom zápase predvádzali výkony na najvyššej úrovni. Vieme, že vždy musíme na palubovke odovzdať energiu, vášeň a koncentráciu bez ohľadu na to, kto proti nám stojí. Ak dokážeme hrať tak, ako je v našich silách, potom sa bude všetko ostatné vyvíjať samo,“ zhodnotil stretnutie pre basket.sk Lee Skinner.

Aj keď rozdiel medzi oboma súpermi je v skóre zatiaľ markantný, nie je to tak, že by Spišská Nová Ves bola pre Inter slabý súper. „Rešpektujeme každého nášho protivníka. Spišiaci sú veľmi dobrí na doskokoch a schopní dosahovať veľa bodov, preto sa sústredíme na doskoky a sme agresívni v obrane. Majú niekoľko dobrých hráčov, tak ako aj všetky ostatné tímy v lige. Musíme v tom pokračovať,“ myslí si ďalej Skinner.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. BK Inter Bratislava, Adam Antoni (16) (Foto: fb basketball.snv)

V sobotu postúpiť do semifinále

Séria sa v sobotu sťahuje opäť do hlavného mesta, kde ju domáci chcú ukončiť. Hovorí sa však, že posledný krok sa robí najťažšie. „Myslím si, že jediná ťažká vec, ktorú musíme robiť je, aby sme do každého zápasu vniesli tú istú energiu, bez ohľadu na to, kto proti nám stojí. Najťažšie je byť konzistentný. Sústredíme sa na to, vieme čo chceme robiť,“ myslí si americký basketbalista, ktorý na drese nosí číslo 34.

Inter sa v druhom zápase opieral práve o výkon Leeho Skinnera, ktorý dosiahol double-double za 31 bodov a 15 doskokov, pričom na palubovke strávil vyše tridsať minút. Pre 26-ročného Američana to bol najlepší zápas v sezóne.

„Štatisticky to bol môj najlepší výkon. Každý kto sleduje basketbal však vie, že to nie je len o štatistikách. Možno to v druhom zápase vyzeralo tak ľahko, pretože moji spoluhráči odviedli perfektnú prácu, keď ma nachádzali v dobrých pozíciách. Mimo toho som hral naplno ako zvyčajne. Tentokrát som za to bol odmenený,“ dodal skromne krídelník Interu Bratislava.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. BK Inter Bratislava, Adam Antoni (16) vs. David Abrhám (14) (Foto: fb basketball.snv)

Spišiakov trápi najmä veľké množstvo stratených lôpt

Postaviť sa rozbehnutému Interu nie je med lízať. Svoje o tom vedia už aj v Spišskej Novej Vsi. „Inter od začiatku ukázal, že nič nechce nechať na náhodu a už v prvej štvrtine si vytvoril dvojciferný náskok, ktorý si prakticky udržiavali celý zápas, aj keď sme sa to v druhej a tretej desaťminútovke ešte snažili zdramatizovať. Darilo sa nám to, stiahli sme ich na rozdiel osem či desať bodov, ale potom zas dali dva-tri rýchle koše, boli naspäť a už bolo po zápase. Mali sme veľmi veľa stratených lôpt. Myslím si, že s takýmto počtom sa ťažko vyhrávajú zápasy a nie ešte proti Interu,“ rozprával nám po stretnutí Matej Majerčák, ktorý odohral takmer tridsať minút. Len dodajme, že Spišiaci v zápase stratili až 24 lôpt.

Žlto-čierni ovládli základnú časť. V jej závere mali poriadnu fazónu, ktorú pretavili do šnúry 13 víťazstiev za sebou. V play-off ju stihli rozšíriť na 15 triumfov bez prerušenia.

„Ťažko vybrať nejakú vec, v ktorej nám robia problém. Je to v každom aspekte hry, Inter predsa patrí medzi najlepšie kluby.Majú silu pod košom aj na oblúku, v postupnom útoku i rýchlom protiútoku, takže si myslím, že v každej jednej činnosti boli pred nami a to je rozdielové. Takisto majú dvanásť hráčov, ktorí môžu hrať, takže aj keď sa vysilia, stále majú na ihrisku nejaký tlak a to je veľká zbraň,“ skonštatoval 19-ročný hráč, ktorý dokáže hrať na pozícii rozohrávača i krídla.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. BK Inter Bratislava, Joe Rocca (9) (Foto: fb basketball.snv)

Na Spišiakov čaká v sobotu neľahká úloha. „Mali by sme obmedziť straty lôpt, lebo tých je veľmi veľa a snažiť sa hrať rýchlo, lebo Inter v hre piatich proti piatim dominuje,“ myslí si Majerčák, podľa ktorého je však o osude série už rozhodnuté. „Nie sme favorit, takže my nemôžeme nič stratiť. Do Bratislavy sa pôjdeme pobiť o čo najlepší výsledok a ukončiť sezónu s hrdosťou, aby sme si mohli povedať, že sme do toho dali všetko. To bude pre nás najdôležitejšie. Oba zápasy sa skončili rozdielom vyše tridsať bodov a Inter nenechá nič na náhodu. Určite na nás vybehnú ako v každom stretnutí a už si to asi postrážia.“

Matej Majerčák je dôležitou súčasťou tímu Spišskej Novej Vsi. V sobotu sa však na neho tréner Erich Korfanta nemôže spoliehať. „Veľmi ma mrzí, že nebudem môcť zasiahnuť do zápasu na Interi a nemôžem tak pomôcť spoluhráčom, keďže ma čakajú prijímacie skúšky na vysokú školu. Chalanom však držím palce, zápas si pozriem na internete.“ Nuž a kam sa hlási talentovaný hráč? „V piatok mám prijímačky na Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici a v sobotu a nedeľu na Karlovej univerzite v Prahe. Neskôr na konci apríla ma čakajú ešte skúšky na Univerzite Komenského v Bratislave. Všade sa hlásim na Fakultu telesnej výchove a športu, odbor trénerstvo a učiteľstvo.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

CON CON 78:68
18.08.2019
DAL DAL
WAS WAS 107:68
18.08.2019
IND IND
CHI CHI 85:100
18.08.2019
LVA LVA
PHO PHO 78:72
18.08.2019
NYL NYL
SEA SEA 82:74
18.08.2019
MIN MIN
ATL ATL 20.08.2019 CHI CHI
IND IND 20.08.2019 NYL NYL
LVA LVA 20.08.2019 PHO PHO
LAS LAS 20.08.2019 MIN MIN

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Washington Mystics 19/7 73,08%
2 Las Vegas Aces 18/8 69,23%
3 Connecticut Sun 18/9 66,67%
4 Los Angeles Sparks 15/10 60,00%
5 Chicago Sky 15/11 57,69%
6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 13/14 48,15%
8 Phoenix Mercury 12/14 46,15%
9 Dallas Wings 10/17 37,04%
10 Indiana Fever 9/17 34,62%
11 New York Liberty 8/18 30,77%
12 Atlanta Dream 6/20 23,08%