Čajky zlomili oslabené Anjelky, Thompsonová im zložila kredit

Publikované: 04.04.2019 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Janee Thompson (11) (Foto: Jäzva)

Ružomberské basketbalistky si museli na meno svojho finálového súpera chvíľu počkať, no napokon sú ním v súlade s očakávaniami Čajky z Piešťan. Zverenky trénera Richarda Kucsu uspeli vo štvrtom semifinále v košickej Angels aréne presvedčivým výsledkom 86:53 a sériu ovládli v pomere 3:1.

„Hneď v úvode sme si vybudovali náskok a hoci sme sa nevyhli dvom hluchším chvíľkam, hru a skóre sme si kontrolovali s prehľadom. Gratulujem teda dievčatám k postupu do finále,“ skonštatoval spokojným hlasom tréner Richard Kucsa, ktorému venovali jeho zverenky suverénnym triumfom ideálny meninový darček.

Najvýraznejšou mierou sa pod stredajšie víťazstvo podpísala Američanka Janee Thompsonová, ktorá sa stala s 25 bodmi najlepšou strelkyňou zápasu.

Bol to dobrý tímový výkon,“ uviedla Thompsonová. „Hrali sme od úvodu naplno, vypracovali sme si náskok, ale nebolo to ľahké. Dôležité bolo, že sme dodržali zápasový plán, počúvali sme pokyny trénera a nepoľavili sme.

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Sára Majorošová (10) (Foto: Jäzva)

Čajky pritlačili na pílu od prvej minúty. Prvú štvrtinu vyhrali o 15 a v druhej viedli už o 21 bodov. Potom však predviedli hráčky Young Angels posledný vzdor v rámci série a v závere prvého polčasu prehrávali už len o 8 bodov.

Bolo to veľmi náročné, pretože nám vypadli zranené hráčky a už v rámci tréningov sme museli vymyslieť náhradný plán,“ upozornila na oklieštenú zostavu „anjelok“ rozohrávačka Sára Majorošová. „Chceli sme zabojovať pre fanúšikov a predĺžiť sériu. Hneď v úvode nám však odskočili a mohla za to aj naša slabšia obrana. Potom sme to stiahli na osem bodov, ale v druhom polčase už dochádzali sily. Môžem však povedať, že sme im nedali nič zadarmo.

Za pravdu mladej Košičanke dala v tomto smere aj Janee Thompsonová: „Musím zložiť kredit tímu Young Angels. Bojovali naozaj veľmi dobre a hrali extrémne dobre. Lepšie, ako mnohí ľudia čakali. Sú mladé a majú svetlú budúcnosť. Zaslúžia si pochvalu, ale ja som hrdá hlavne na náš tím, ktorý to zvládol a sme vo finále.

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Jassová (28) vs. Engelman (31) (Foto: Jäzva)

Košickú situáciu výrazne skomplikovala maródka. K Petre Bartánusovej pribudli na zozname zranených Vanda Kozáková, Denisa Blanárová a posledný zápas nedohrala ani Michaela Balážová.

My sme vďační za koniec série, pretože nám neostala zdravá ani jedna hráčka zo základnej päťky. Musíme sa dať rýchlo dohromady a pripraviť sa na sériu proti Šamorínu,“ poznamenala trénerka Zuzana Žirková, podľa ktorej bola posledná prehra aj odrazom úzkej rotácie. „Zranenia nám uberali energiu a Piešťany odštartovali od úvodu svoj kolotoč. Hrali tak, ako asi mali hrať počas série. Dievčatá však bojovali a nemám im čo vyčítať. Som rada, že sme divákov potešili v sérii aspoň jedným víťazstvom. Piešťanom držím palce vo finále, rovnako tak aj Ružomberku. My sa musíme sústrediť na sériu o bronz.

V súboji o tretie miesto sa Košičanky stretnú so Šamorínom. „Žiadny zápas nebude jednoduchý. Verím však, že sa dáme zdravotne dohromady a zvládneme to. Či už však skončíme na treťom, alebo štvrtom mieste, dôležité je, že tím urobil počas sezóny obrovský pokrok. Medaila by bola pre nás nečakaná a potešila by. Ja osobne navyše ešte samozrejme ako trénerka bronz nemám,“ pousmiala sa Žirková a silnú motiváciu prezentuje aj Majorošová: „Veľmi túžim získať medailu s týmto tímom a my sme na to naladené veľmi pozitívne. Chceme to tretie miesto. Ja už síce mám s Good Angels dva majstrovské tituly, ale teraz hrávam oveľa viac a o to cennejšia by bola pre mňa táto medaila.

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Balážová (11) vs. Jakubcová (3) (Foto: Jäzva)

Ešte zaujímavejšia výzva však stojí pred Piešťanskými Čajkami. Návrat do finále po dvoch rokoch predstavuje obrovskú výzvu.

Bude to veľmi náročné, pretože Ružomberok je najsilnejší tím v lige. Máme však dobrého trénera, dobrý tím a ak budeme dodržiavať stanovené veci, tak sa s nimi môžeme popasovať veľmi dôstojne,“ povedala nám Janee Thompsonová.

Favoritom finálovej série budú Ružomberčanky, no Čajky vopred flintu do žita nehádžu.

Ja som už pred play-off povedal, že favorit môže byť na papieri, ale až samotné zápasy ukážu realitu. Sme vo finále a chceme samozrejme uspieť. Uznávame však veľkú kvalitu Ružomberka a vieme, že sa nám proti nim presadzovalo v tejto sezóne ťažko. Titul im však nenecháme zadarmo,“ prisľúbil tréner Richard Kucsa. „Chceme zabojovať a vynútiť si nejaký ten zápas navyše. Rozhodne nechceme sériu 0:3. Vlani sme sa do finále nedostali a teraz sa preto tešíme z opätovnej možnosti zabojovať o titul majstra Slovenska.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia