Publikované: 09.03.2019 Autor: Basket.sk Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Martina Matejčíková (14) (Foto: Laco Duračka)

V extralige žien sa dnes odohrali prvé zápasy 1. kola play-off. Doteraz úspešnejšia polovica z ligovej osmičky využila výhodu domáceho prostredia a ujala sa vedenia v sériách.

Prvý zápas play-off sa odohral v ružomberskej Koniarni. Líderky extraligy dovolili skórovať Slovanu v druhom polčase iba 7 bodov a vyhrali rozdielom triedy 83:28. Čajky deklasovali Bytricu, nad ktorou vyhrali až o 67 bodov a Košičanky s pohodlným rozdielom porazili Poprad 68:47. Vyrovnaný duel sa hral iba medzi tabuľkovými susedmi, Šamorínom a Nitrou. Nitrančanky držali krok s favoritkami až do 38. minúty zápasu. V závere Šamorínčanky podržalo najmä skúsené duo Sujová – Vyňuchalová a domáce hráčky v poslednej dvojminútovke dominovali 10:2.

Extraliga – 1. kolo play-off

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 83:28 (16:9, 18:12, 18:4, 31:3) – stav série: 1:0
Najviac bodov: Ellenbergová-Wileyová 17, Jackovecová 13, Belušová 12 – Talajková 9, Zarevúcka 6, Ošťádalová 5

ŠTATISTIKY

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 104:37 (19:11, 30:12, 33:8, 22:6) – stav série: 1:0
Najviac bodov: Lubin 21, Jakubcová 20, Matejčíková 15 – Vargová a Verlíková po 10, Števulová a Striešová po 6

ŠTATISTIKY

Hlas po zápase:

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Prvý polčas sme hrali dobre, nebol tam problém, ale my sme schopní doskočiť 18 lôpt za prvý polčas a v druhom doskočíme iba päť lôpt. V prvom polčase zaznamenáme desať strát, a skončíme celkovo so stratami na čísle 26. My sme sa nezúčastnili druhého polčasu a to bol najväčší problém. Prvý polčas potvrdil progres, ale druhý je pre mňa sklamaním, lebo sme v ňom spravili krok späť. Chýbala energia, nejaký charakter, ktorý budujeme od začiatku sezóny.

Young Angels Košice – BAM Poprad 68:47 (15:7, 19:11, 16:14, 18:15) – stav série: 1:0
Najviac bodov: Machalova 19, Blanárová 11, Logic 10 – Havranová 10, Sojaková a Bábiková po 7, Goršič 5

ŠTATISTIKY

Hlasy po zápase:

Zuzana Žirková, trénerka Young Angels:

Iba výsledok je presvedčivý. Inak nebolo z našej strany presvedčivé nič. Chýbala tomu energia a bolo cítiť, že sme v nejakej kríze, s ktorou momentálne bojujeme. Musíme ju však prekonať, pretože nikto iný nám v tom nepomôže.

Jana Janáčková, trénerka BAM Poprad:

Zápas sa skončil predpokladaným výsledkom. Súper má hernú kvalitu, ktorú zatiaľ márne dobiehame. Aj vzhľadom na situáciu, ktorá u nás vznikla v utorok, môžeme byť s týmto výkonom spokojní.

Martina Machalová, hráčka Young Angels:

Nebol to pre nás ľahký zápas a určite to nebola nejaká povinná jazda. Zabojovali sme však, vložili sme do toho energiu a myslím si, že vyhralo basketbalovejšie družstvo. Máme prvý bod v sérii a ja verím, že ju ukončíme už v Poprad.

Viktória Havranová, hráčka BAM Poprad:

Tento týždeň sa nám zmenil tréner a tým pádom a zmenil aj herný systém. Mali sme v tom trochu zmätok a hoci sme bojovali, v tomto zápase to nestačilo. Našou veľkou chybou bol doskok pod obomi košmi.

ŠBK Šamorín – BKM Junior UKF Nitra 62:53 (18:17, 14:15, 12:10, 18:11) – stav série: 1:0
Najviac bodov: Sujová 23, Vyňuchalová 21, Horvátová 8 – Davis 19, Vajková 11, Sailerová 8

ŠTATISTIKY

Albert Diósi, tréner ŠBK Šamorín:

Bol to najmä psychicky ťažký zápas a nehrali sme v ňom dobre. Našťastie, máme dve veľmi skúsené hráčky Timeu Sujovú a Romanu Vyňuchalovú, ktoré ukázali v dôležitých chvíľach svoju rutinu. Vyhrali sme zaslúžene.

Timea Sujová, hráčka ŠBK Šamorín:

Začali sme koncentrovane, preto sme v úvode viedli 15:6. Potom padli Nitre nejaké trojky a zápas sa vyrovnal. Nespanikárili sme, hoci máme v družstve dievčatá, ktoré hrali takýto ťažký duel play-off prvý raz v živote. Dôležité bolo, že sme zvládli záver stretnutia.

Pavol Horička, tréner BKM Junior UKF Nitra:

Odohrali sme dobrý a vyrovnaný zápas. Žiaľ, na jeho konci sme trikrát v dôležitých chvíľach stratili loptu, čo skúsené Šamorínčanky využili. Nevzdávame sa však, chceme prísť do Šamorína na tretí rozhodujúci zápas.

Sailerová Terézia, hráčka BKM Junior UKF Nitra:

V dnešnom zápase rozhodli maličkosti . V stredu sa vidíme v Nitre.

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%