V súboji najlepších kamarátok mala tentokrát navrch Laura Horvátová

Publikované: 03.03.2019 Autor: Marta Brliťová

Michaela Balážová (11) a Laura Horvátová (7)

O prekvapenie posledného kola nadstavbovej fázy extraligy žien sa postarali hráčky ŠBK Šamorín. Na domácej palubovke porazili Young Angels Košice nečakane vysokým rozdielom 80:61. Išlo o prvé víťazstvo Šamorína nad Košicami v aktuálnej sezóne a vzájomnú extraligovú bilanciu tak upravili na 3:1.

V celkovej sezónnej bilancii majú Košičanky ešte o ďalšie víťazstvo navrch. V zápase o tretie miesto na Slovenskom pohári zvíťazili presvedčivo naopak hráčky z východu. Vyhrali 54:79 a tešili sa z bronzových medailí. Po štyroch prehrách sa z vytúženého víťazstva konečne tešili Šamorínčanky. ,,Už na pohári sme v prvom polčase ukázali, že s Košicami vieme hrať. Žiaľ tretia štvrtina nám ušla o 21 bodov a bolo po zápase. Teraz sme už dobre vedeli, že hocijaké poľavenie či výpadok môže znamenať veľký rozdiel a tomu sme sa tentokrát vyvarovali,” povedala nám po zápase Laura Horvátová, autorka 13 bodov.

,,Do zápasu sme šli s tým, že naladiť sa na play-off víťazstvom by nebolo na škodu. Využili sme našu tímovú silu, každý priložil ruku k dielu a konečne sme dokázali Košice poraziť. Rozhodne sme im mali čo vracať z celej doterajšej sezóny,” prezradila recept na úspech šikovná rozohrávačka pôvodom z Piešťan.

Laura Horvátová (7), ŠBK Šamorín

Svoju extraligovú kariéru rozbehla práve v rodných Piešťanoch. V drese Piešťanských Čajok Laura odohrala päť sezón, z toho tri s Michaelou Balážovou, svojou najlepšou kamarátkou, momentálne obliekajúcou dres Young Angels Košice ,,Basketbalový život je taký, rozdelil naše cesty, ale stále sme v blízkom kontakte.” Kamarátky spolu pred pôsobením v Čajkách hrávali pól roka aj v Starej Turej kadetskú súťaž. ,,Tam sme sa ešte veľmi nerozprávali, maximálne počas zápasu a aj to iba o tom, kto bude koho brániť,” spomína na začiatky veľkého kamarátstva staršia z dvojice, Laura.

Teraz obliekajú rozdielne dresy a zatiaľ čo jedna býva v Bratislave, druhá v Košiciach. ,,Vzájomné zápasy špeciálne neberieme, ale už na tréningoch v Piešťanoch sme boli zvyknuté dávať si lakte a ťahať sa za dresy. Pokiaľ to nikto nevidel a všetko v rámci srandy. Teraz, keď proti sebe nastúpime, veľmi ma baví a napĺňa, keď sa môžme obe naraz hodiť po lopte a trhať sa o ňu,” dodala s úsmevom Laura.

Michaela Balážová a Laura Horvátová, Piešťanské Čajky

Prvý polčas 20 bodové víťazstvo domácich nenaznačoval. Na polčasovú prestávku odchádzali hráčky Šamorína len s náskokom 4 bodov a všetci očakávali podobný priebeh aj v druhom polčase. ,,Po návrate zo šatne sme si v obrane postrážili hru jedna na jedna a stali sme sa dirigentkami hry konečne my. Mrzieť nás môže jedine množstvo útočných doskokov súpera.” Košičanky preskákali domáce na útočnom doskoku v pomere 10–15, ale pod vlastným košom dokázali Šamorínčanky dominovať a na obrannom doskoku dominovali v pomere 26–19.

Nadstavbová časť s poradím skupiny o 1.-4. miesto nezamiešala a Šamorínčanky pôjdu do play-off zo štvrtej priečky na piatu Nitru. ,,Na play-off sa chceme pripraviť najlepšie ako vieme a postupovať od zápasu k zápasu. Medaila na krku by nás určite všetky veľmi potešila, ale to je ešte ďaleká cesta. V prvom kole nás čaká Nitra, ktorá bude veľmi nepríjemným súperom,” správne poznamenala bývalá reprezentantka do 20 rokov, ktorá sa v roku 2015 tešila z postupu do A divízie z prvého miesta.

ŠBK Šamorín vs. YOUNG ANGELS Košice, radosť hráčok Šamorína (Foto: Ladislav Dobsa)

Šamorínčanky už raz s Nitrou prehrali, keď si na konci novembra neustrážili výhodu domácej palubovky a prehrali tesne 57:59. ,,Baby z Nitry budú určite motivované výhru zopakovať. A čo sa týka Ružomberka v semifinále, tak o tom by som ešte nerada rozprávala, keďže najprv musíme zvíťaziť nad Nitrou a zaistiť si tak semifinálovú miestenku,” uzavrela Laura, ktorá ešte v minulej sezóne obliekala práve dres Nitry.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC