VIDEO: Šamorín prekvapil Košice, vyhrali aj Ružomberok a Poprad

Publikované: 02.03.2019 Autor: Basket.sk Foto: Ladislav Dobsa

ŠBK Šamorín vs. YOUNG ANGELS Košice, radosť hráčok Šamorína (Foto: Ladislav Dobsa)

Extraliga žien dnes pokračovala zápasmi 6. kola nadstavbovej časti. Líder súťaže ustál tlak Piešťanských Čajok a naďalej drží domácu neporaziteľnosť. Šamorín sa postaral o prekvapenie kola, keď prekvapivo pohodlnne porazil Young Angels Košice. V skupine o 5.-8.miesto vyhral BAM Poprad nad BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Posledné 6. nadstavbové kolo finálne rozhodlo o nasadení tímov do play off. Poradie tímov sa výsledkami posledného kola nezmenilo a neovplyvní ho ani zajtrajšia dohrávka medzi Slovanom a Nitrou.

Dohrávka 3. kola nadstavbovej časti v skupine o 5.-8.miesto medzi BK Slovan Bratislava a BKM Junior UKF Nitra je na pláne v nedeľu.

EZX 2018/19, 6. kolo – skupina o 1.-4.miesto

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 57:48 (11:13, 15:11, 14:15, 17:9)
Najviac bodov: Ellenberg-Wiley 19, Mištinová 11, Yatskovets 9 – Lubin 18, Thompson 9, Jakubcová 8

ŠTATISTIKY

ŠBK Šamorín – YOUNG ANGELS Košice 80:61 (16:14, 23:21, 20:14, 21:12)
Najviac bodov: Sujová 23, Vyňuchalová 14, Horvátová 13 – Blanárová 17, Drobná 13, Machalová 10

ŠTATISTIKY

Hlasy po zápase:

Albert Diósi, tréner ŠBK Šamorin:

V celom zápase sme dobre bránili. Každá hračka bola aktívna, chceli vyhrať a dali do toho všetko, bojovali. Mali sme energiu na celý zápas. Myslím si, že dnes sme zaslúžene vyhrali. Gratulujem družstvu a dúfam, že to takto bude pokračovať.

Laura Horvátová, hráčka ŠBK Šamorín:

Už pred zápasom sme si povedali, že naladiť sa do play–off by bolo fajn, keďže máme za sebou šnúru prehier. Dnes bolo pekne vidieť, že sme každá jedna ťahala za rovnaký povraz a podarilo sa nám konečne zvíťaziť nad YA Košice. Ďakujem divákom a týmto výkonom ich pozývame o týždeň do haly, kedy sa začne lámať chlieb!

Radko Dvorščák, asistent trénerky YOUNG ANGELS Košice:

Na dnešný zápas sme neprišli. Je veľkou škodou pre nás, že sme sa v poslednom zápase tejto časti súťaže prezentovali takýmto výkonom. Od úvodu sme nebránili a ukázali súperovi, že nad nami vie vyhrať. Hanbím sa za to, ako sme vyzerali a jednoznačne sme si nezaslúžili vyhrať. Verím, že nám tá facka pomôže a dostaneme sa späť k poctivému a rýchlemu basketbalu v prospech kolektívu.

Nikola Nedoraščíková, hráčka YOUNG ANGELS Košice:

V zápase sa nám nedarilo prelomiť tempo hry rýchlymi protiútokmi. Takisto sme sa nevedeli chytiť v našej agresívnej obrane. Po niekoľkých ziskoch a premenených streľbách sme na to nevedeli nadviazať.

EZX 2018/19, 6. kolo – skupina o 5.-8.miesto

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 48:55 (12:4, 4:13, 15:19, 17:19)
Najviac bodov: Haberová 9, Žilinská 8, Striešová 7 – Tetemondová 11, Filičková a Rodáková po 10, Grigerová 7

ŠTATISTIKY

Hlasy po zápase:

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica::

V tomto zápase z hľadiska tabuľky už o nič nešlo a to sme ako tréneri využili na oboch stranách. Príležitosť dostali všetky dievčatá. Som rád, že záver, i napriek tomu že sme prehrali, odtiahli mladé hráčky, tie skúsenosti sú neoceniteľné, ktoré naberajú v takýchto zápasoch. Teší ma, že v prvom polčase asi dve minúty hrala komplet kadetská päťka, čo sme si uvedomili až keď taká situácia nastala, nebolo to z našej strany až takto myslené. Je to super, že mladé ´baby´ majú za sebou takéto ťažké zápasy. Je to pre nich niečo úplne iné ako keby nastúpili v zápasoch kadetskej kategórie. Výborne sa zhostila dirigentskej taktovky Alča Mesárošová, ktorá sa dokázala vysporiadať aj s enormným tlakom na tejto pozícií.

Klaudia Háberová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

D zápasu sme vstúpili veľmi dobre, no potom nás opustila streľba. Nedávali sme body, dali sme málo košov, no dotiahli sme sa napokon na súpera. Veľmi sa mi páčil útok mladých hráčok, podľa mňa to potiahli, v niektorých momentoch dali viac bodov na palubovke ako my staršie. Nepodarilo sa nám zápas dotiahnuť do víťazného konca, ale snažili sme sa. Myslím si, že to bol z našej strany dobrý výkon či obranne alebo útočne.

Tatiana Gallová, trénerka BAM Poprad:

Nešlo prakticky o nič čo sa týkalo umiestnenia, no išlo o česť ako aj o to ako sa oba tímy prezentujú predtým než vstúpia do play-off. Som veľmi rada, že dievčatá zabojovali. Nevyzeralo to pre nás zo začiatku dobre, ale zlepšenou hrou a bojovnosťou sme dokázali otočiť zápas a vyhrať. Takže blahoželám vlastnému tímu v tomto prípade.

Mariana Tetemondová, hráčka BAM Poprad:

Vedeli sme pred zápasom, že nám o nič nejde, že budeme po základnej časti šieste, čiže hlavným cieľom bolo užiť si zápas a zahrať si s chuťou. Aj keď naša úspešnosť streľby nebola vysoká, tak našou bojovnosťou a tímovým výkonom sme vedeli zápas dotiahnuť do víťazného konca. Táto výhra nám azda pomôže i po psychickej stránke, keďže sme chuť víťazstva nepocítili dlhší čas. Teraz sa už sústredíme na play-off, na tú najdôležitejšiu časť sezóny.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.