Spanoulis sa stal piatym 300-zápasovým hráčom v Eurolige

Publikované: 02.03.2019 Autor: Basket.sk Foto: euroleague.net

Vassilis Spanoulis (Foto: euroleague.net)

Vassilis Spanoulis odohral svoj 300. zápas v najprestížnejše súťaži starého kontinentu v piatok, keď jeho Olympiacos Pireus privítal na domácej palubovke CSKA Moskva. Stal sa len piatym hráčom, ktorý sa dostal na tento úctyhodný míľnik.

Pred ním odohrali 300 euroligových zápasov len Juan Carlos Navarro, Felipe Reyes, Paulius Jankunas a Nikos Zisis. Spanoulis je na dosahovanie podobných rekordov zvyknutý. Do piatkového zápasu vstúpil ako celkový líder v počte asistencii (1 395), bodov z trestných hodov (1 422), vystrelených trestných hodov (1 326) a plusových faulov (1 443).

CSKA Moskva (Rus.) vs. Olympiakos Pireus (Gre.), Vassilis Spanoulis (7) (Foto: euroleague.net)

Takisto je stále na druhom mieste v bodovaní (3970), práve za Navarrom. Tretí je v hernom indexe (3,787) za Navarrom a Dimitrisom Diamantidisom a taktiež tretí v počte bodov z trojkových pokusov (446), za Navarrom a Milošom Teodošičom.

Spanoulis je trojnásobným šampiónom Euroligy, v rokoch 2009, 2012 a 2013. Vo všetkých troch prípadoch bol zvolený za MVP. Do All-EuroLeague tímu bol vybraný osemkrát – trikrát do prvého a päťkrát do druhého tímu. To je celkový rekord.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.