Euroliga má nového rekordmana, Čiernohorec debutoval vo veku 15 rokov a 157 dní!

Publikované: 23.02.2019 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Fedor Žugič (Foto: euroleague.net)

Včera sa pozornosť európskych basketbalových priaznivcov upierala predovšetkým na kvalifikáciu na svetový šampionát, ktorý sa bude tento rok konať v Číne. V Eurolige však bolo na programe bežné kolo a to prinieslo jeden historický zápis, ktorý rozhodne stojí za zmienku.

Európsky pohár číslo jeden má nového držiteľa vekového rekordu, ktorým sa včera večer stal Fedor Žugič z tímu Budučnost Podgorica. Ten sa pri svojom debute v Eurolige na pôde Žalgirisu Kaunas stal najmladším hráčom v dejinách súťaže. Keď čiernohorský mladík vstúpil na palubovku, mal presne 15 rokov a 157 dní.

Žugič dostal šancu 42 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď jeho mužstvo prehrávalo s litovským súperom 74:82. Čiernohorec toho veľa nestihol, pretože za spomínaný čas sa len raz stihol dotknúť lopty, keď ju prihrával americkému spoluhráčovi Norrisovi Colovi. Fedor Žugič prekonal rekord Aleksandara Ugrinoského, ktorý debutoval v Eurolige 28. januára 2004 vo veku 15 rokov a 266 dní v drese Cibony Záhreb.

Odchovanec Budučnosti Podgorica tak vylepšil rekord o 109 dní. Dodávame, že Fedor Žugič patrí medzi najtalentovanejších mladíkov v Európe. V lete minulého roku nastúpil ako člen čiernohorského národného tímu do 16 rokov na majstrovstvách Európy v Srbsku, kde v priemere na zápas zaznamenal 18,9 bodov a 4,9 doskokov. Ani tieto výborné výkony však Čiernohorcom nestačili na to, aby sa udržali v A-kategórii.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.