Publikované: 21.02.2019 Autor: Basket.sk Foto: Ivan Golembiovský

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Btaislava (Foto: Ivan Golembiovský)

Extraliga žien mala dnes na programe predohrávku 5. kola skupiny o 5.-8. miesto, v ktorej bratislavský Slovan prehral na domácej palubovke s BK ŠKP 08 Banská Bystrica 33:38.

EXZ 2018/19, 5. KOLO Skupina o 5.-8.miesto:

BK Slovan Bratislava – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 33:38 (17:17)
Najviac bodov: Talajková 11, Zarevúcka 10, Ošťádalová 5 – Žilinská 17, Števulová 7, Matejčíková 5
ŠTATISTIKY

Hlasy po zápase:

Miloslav Michálik tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Mali sme výborný vstup do zápasu. Moje zverenkyne hrali to, čo od nich očakávam. Fungovala obrana a hlavne prechod do útoku. Dávali sme ľahké koše v prvej štvrtine, no potom prišlo akési uspokojenie z našej strany a nedokázali sme sa až do polky tretej štvrtiny dostať k našej hre. Tam sme tento úsek prehrali 5:23. Až keď sme opäť zlepšili obranu, začalo to znovu fungovať. Napriek tomu sme sa však v útoku veľmi trápili, nedokázali sme úspešne zakončovať dlhé dvojkové strely a trojkové strely. Je paradoxom, že sme nedali ani jednu trojku, čo je pri našom spôsobe hry veľký problém. Napriek tomu sme to dokázali ustáť, lebo nám dobre fungoval podkošový priestor a prieniková hra.

Lucia Žilinská, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať a odohrať najlepší zápas sezóny. V prvej štvrtine sa nám to darilo, celý čas sme viedli, no potom prišli úseky, kedy nám nepadali strely z vonku. Mali sme zlú streleckú úspešnosť. V druhom polčase sme sa snažili makať a podarilo sa nám dať ľahké koše. Dobre sme spolupracovali a bránili. Rozhodol dnes podkošový priestor. Ja som odohrala svoj najlepší zápas v sezóne, čo ma teší, no za to patrí vďaka spoluhráčkam, ktoré mi pod kôš prihrávali a dávali mi asistencie.“

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%