Prievidza kopala, hrýzla, ale Inter ju pretlačil. Dojem zo zápasu pokazili rozhodcovia

Publikované: 16.02.2019 Autor: Michal Bakaj Foto: Vladimír Dorňák

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Michael Fusek (95) vs. Ján Zorvan (17) (Foto: Vladimír Dorňák)

Inter Bratislava potvrdil úlohu favorita a postúpil do finále Slovenského pohára. Na domácej palubovke v nedeľu zabojuje o šancu získať trofej piatykrát v histórii, čím by sa vyrovnal Svitu.

Žlto-čierni to však proti húževnatej Prievidzi vôbec nemali ľahké. Aj keď Baník nastúpil oslabený o odídeného Derksena a zraneného Jašša, Interu bol viac ako polovicu zápasu vyrovnaným súperom.

V závere sa už ukázala šírka lavičiek a domáci napokon zaznamenali presvedčivé víťazstvo – hoci konečný výsledok (75:55) nezodpovedá priebehu zápasu.

"Inter si zaslúžil vyhrať, počas celého zápasu bol lepším tímom. Po tom, ako musel predčasne skončiť v stretnutí Pajovič, sme nedokázali držať krok pod košom. Získali veľmi veľkú výhodu pri ofenzívnom doskakovaní, v konečnom súčte sme inkasovali priveľa bodov, ale bojovali sme. Chceli sme odohrať dobrý duel, ale v piatkovom stretnutí sme minuli oveľa viac energie ako súper. Okrem toho nám chýbali Jašš s Derksenom, preto to bolo pre nás oveľa ťažšie. Ďakujem chalanom za snahu, ktorú ukázali,“ citoval ligový web prievidzkého kouča Tihomira Bujana.

S tým, že cesta do finále nebola taká ľahká a jednoznačná, ako ukazuje výsledok, súhlasil aj tréner Interu Oliver Vidin.

„Čakali sme takýto odpor Prievidze. Ani my sme neboli stopercentní – tak, ako im chýbal Derksen, nám chýbal Barač. Prievidza má dobrý tím, výborného trénera a ukázala to aj na ihrisku. Sme skutočne radi, že sme vyradili kvalitný manšaft,“ povedal nám po zápase Vidin.

Bojovné a fyzicky náročné stretnutie nedohrali viacerí hráči. Z domáceho tímu pre boľavé členky odstúpili z hry Mrviš s Kinneym. Za hostí sa musel porúčať predčasne z ihriska Pajovič, ktorému rozhodcovia najskôr odpískali nešportový faul a potom aj technickú chybu.

Nerobíme to radi a nerobíme to ani často, ale tentoraz sa inak nedá – trojica arbitrov bola jednoznačne najslabším článkom celého stretnutia. Nepresné verdikty na oboch stranách, potom tradičné kompenzovanie, zbytočné kúskovanie hry a miestami až smiešne výroky, nad ktorými krútili hlavami viacerí diváci na Pasienkoch.

Vrcholom bolo, keď Pajovič po nešportovom faule a technickej chybe dokonca zostal niekoľko minút na palubovke a až potom rozhodcom „docvaklo“, že hrať podľa pravidiel už nemôže. Po zmene strán sa im zápas vymkol spod kontroly a úzkostlivým pískaním zbytočne prispeli k nervozite na ihrisku. Od ďalších pochybných verdiktov ich „zachránil“ až Inter, ktorý pretlačil unaveného súpera a duel sa tak v závere už len dohrával.

Na dokreslenie situácie len dopľňame, že dvojici Šarišský, Margala robil spoločnosť Zdenko Tomašovič, v piatok vyhlásený za najlepšieho rozhodcu roku 2018.

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Baťka (41) vs. Bakič (4) (Foto: Vladimír Dorňák)

Oliver Vidin samozrejme rozhodcov nehanil. Jednak jeho tím vyhral a po druhé nechcel riskovať prípadnú pokutu.

„Nevinil by som rozhodcov. Myslím, že hráči jedného aj druhého mužstva boli miestami frustrovaní, keď im nepadli nejaké koše a keď im arbitri neodpískali nejaké fauly. Avšak aj to patrí k športu. Nehráme tu divadlo a každý chce vyhrať,“ tvrdil Vidin, ktorý tiež dostal technickú, keď sa dostal do slovnej prestrelky s Pajovičom.

Druhé semifinále suverénne ovládli Levice. Proti Spišiakom vyhrali už prvý polčas o takmer 30 bodov a následne si mohli dovoliť nechať oddychovať hlavné opory. Vzhľadom na tento fakt a s prihliadnutím na zranenia Kinneyho, Mrviša a neistý štart Barača sú tak miernym favoritom finále – aspoň pre nás – Levice.

„V akej zostave nastúpime vo finále? Uvidíme, ako na tom budú zranení hráči. Hrá sa o všetko, chceme, aby trofej zostala doma,“ uzavrel kouč Interu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.