Bankár, policajt či výrobca balónov vyzvú vedúci tím tabuľky

Publikované: 14.02.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

MŠK BO Holíč

Zo štvrťfinálových dvojíc Slovenského pohára má len jedna istého víťaza. Inter Bratislava je suverénnym favoritom oproti tímu z Holíča, ktorý hráva až v tretej najvyššej súťaži.

Pre tím zo Záhoria to bude veľká udalosť. V prvom rade si chce súboj proti prvému tímu SBL užiť. „Niektorí chalani ešte ani nehrali na Pasienkoch, bude to pre nich veľká udalosť. Je to obrovská výzva si zahrať proti Interu. Pre viacerých to bude vrchol kariéry,“ povedal nám krídelník Marek Hanusek, ktorý sa teší na podporu v hľadisku. „Určite nás prídu povzbudiť ľudia z Holíča. Chodí nám aj stovka fanúšikov na domáce zápasy tretej ligy. Tešíme sa na nich,“ pokračoval odchovanec pezinského basketbalu.

Všetci hráči z kádra Holíča sú amatéri. V zostave nájdete bankára, policajta, stolára, manažéra či vypletača košov pre teplovzdušné balóny. „Vedieme druhú ligu, chceme ukázať, že aj tam vieme hrať basketbal,“ dodal Hanusek.

Najskúsenejším z kádra druholigistu je jednoznačne ostrieľaný Dušan Snopko. Tento rok oslávi 44. narodeniny, ale stále si chodí zahrať nižšiu súťaž pre radosť. „Nepripravovali sme sa až na takéto vyvrcholenie. Hráme tretiu najvyššiu súťaž, trénujeme raz za týždeň. Aj za chalanov som rád, že si budú mať možnosť zahrať proti Interu. Je to odmena,“ povedal skúsený krídelník, ktorý bol v minulosti aj v reprezentácii.

Pridal však aj negatívnejší pohľad na situáciu. „Neviem, či je takáto forma postupu vhodná. Stretnú sa družstvá, medzi ktorými je diametrálny rozdiel. Keď som mal devätnásť rokov, tak sme hrávali v nižších súťažiach, lebo extraliga bola našľapaná a mladí sa išli rozohrať do nižších súťaží. Dnes si chodia chalani zahrať prvú, druhú ligu preto, aby sa spotili a mali radosť zo športu. Ambície na profesionálnu kariéru nemajú. Nie je to o tom, že chcú byť za dva roky platnými hráčmi v extralige. To je základný rozdiel. Neviem, či to je rozumné. Možnosť výberu tímu z nižšej ligy je síce fajn, ale lepšie by bolo, keby si víťaz tejto kvalifikácie zahral predtým ešte jeden zápas proti ôsmemu klubu extraligy. Ak ho vyhrá, nech ide na final eight,“ dodal Snopko.

Niekdajší výborný strelec verí, že sa nepremení ich súboj s Interom na dehonestujúci debakel. „Reálne to môže skončiť o 150 bodov, ak pôjde Inter po nás. Mrzí ma trošku, že sa do boja o postup neprihlásili prvoligové kluby. My sme šli do toho prioritne, aby sme si zahrali proti prvoligovému družstvu. Chceli sme to skúsiť. Nikto sa však neprihlásil, čo je len obraz slovenského basketbalu. Môžeme si hovoriť, že rastie, ale toto sú dôkazy. Preto sme hrali len proti Dunajskej Strede, ktorú sme v pohode zdolali,“ zakončil bývalý hráč Pezinka či českého Děčínu alebo Opavy.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV