Teodosič skončil v NBA, pomôže Srbom a možno smeruje do CZ Belehrad

Publikované: 13.02.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: fiba.basketball

Miloš Teodosič (Foto: fiba.com)

Kariéra Miloša Teodosiča nemala v NBA dlhé trvanie. Výborný srbský rozohrávač odohral v Los Angeles Clippers dve necelé sezóny a ročník dohrá v Európe. Kalifornský klub ho dal na waiver listinu, kde si ho nezobral nikto zo súperov.

V profilige odohral tridsaťjedenročný basketbalista len 60 zápasov. V minulom ročníku sa mu až do zranenia nohy celkom darilo, keď mal priemer 9,5 bodov a 4,6 asistencií na zápas. V prebiehajúcej sezóne však prehral súboj o miesto s nováčikom Shaiom Gilgeusom-Alexandrom a Patrickom Beverleym. Srb nastupoval len sporadicky a nakoniec odchádza do Európy.

„Som rád, že som vyskúšal NBA, ale viac mi vyhovuje európsky basketbal. Preto sa vraciam na kontinent,“ povedal Teodosič.

Už stihol oznámiť, že pomôže reprezentácii v boji o postup na svetový šampionát. Finalisti z predošlých MS potrebujú vyhrať jeden z dvojice posledných zápasov proti Estónsku a doma s Izraelom. Tréneri ho zaradili do širšej nominácie stretnutí, ktoré sú na programe 21. a 24. februára.

Šéf športu RTVS: Z Rada Rančíka by sme mali radi basketbalového Borisa Valábika

Zatiaľ nie je známe, kde dohrá skúsený tvorca hry sezónu. Veľký záujem mal o jeho služby štvrtý tím euroligovej tabuľky Anadolu Efes Istanbul. To však bolo ešte na konci roka. Je otázne, či ho Turci stále chcú. Samotný Teodosič sa ešte nevyjadril, kam povedú jeho kroky. V hre bola tiež možnosť, že sa dá dokopy zdravotne a dobre sa pripraví na svetový šampionát. Tam však musia Srbi postúpiť. Spomínanú skupinu majú dobre rozohranú, aj keby prehrali v Estónsku, stačí im výhra s Izraelom (nesmú prehrať o viac ako 21 bodov).

Na sociálnych sieťach sa objavili informácie, že by v najbližšom čase mohol podpísať zmluvu so slávnym CZ Belehrad.

Teodosič sa nedokázal za morom presadiť. Dá sa povedať, že odchádzal do NBA neskoro. Predsa len pripraviť sa na väčšiu kvalitu, iný štýl hry a oveľa viac zápasov je po tridsiatke náročné.

„Miloš je skvelý líder, ale na NBA potrebujete byť mladý a zdravý. Posledný rok a pol mal smolu na zranenia. Ak by to v profilige neskúsil, ľutoval by to do konca života. Teraz sa potrebuje dať dokopy. Chce pomôcť národnému tímu. Okrem toho jeho žena priviedla na svet ich prvého potomka, tak sa sústredí aj na rodinu,“ povedal pre denník Izvestia šéf bývalého Teodosičovho klubu CSKA Moskva Andrej Vatutin.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.