VIDEO: Nitra zdolala Banskú Bystricu, v útoku ju potiahla Vajková

Publikované: 10.02.2019 Autor: Basket.sk Foto: fb bkmnitra

BKM Junior UKF Nitra (Foto: fb bkmnitra)

Výsledok nedeľňajšieho zápasu nadstavbovej časti v rámci slovenskej basketbalovej extraligy žien 2018/19:

Skupina o 5. – 8. miesto – 4. kolo

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 55:50 (19:12, 13:17, 14:11, 9:10)
Najviac bodov: Vajková 17, Rochellová Davisová 13, Sailerová 8 – Striešová 16, van Dalenová 9, Števulová 8

ŠTATISTIKY

Hlasy po zápase:

Pavol Horička, tréner BKM Junior UKF Nitra:

V prvom rade som rád, že sme zápas zvládli víťazne, lebo znova to dnes nebolo jednoduché. Chýbajú nám dve hráčky zo základnej rotácie. V útoku sme sa trápili, dali sme len 55 bodov, čo je málo. Nehrali sme dostatočne tímovo, v závere to bolo veľmi statické. Našťastie sme to dnes v obrane uhrali. Treba povedať, že robíme stále veľa jednoduchých chýb, strácame lopty. Dnes sa nám dokonca stalo trikrát, že sme išli v útoku cez časový limit. Tieto chyby by sme už nemali robiť. Určite máme na čom pracovať. Budúci víkend nemáme zápas, musíme sa dať zdravotne do poriadku. O dva týždne hráme v Poprade možno rozhodujúci zápas o umiestnenie pred play-off.

Daniela Vajková, hráčka BKM Junior UKF Nitra:

Súpera veľmi dobre poznáme a preto sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Som veľmi rada, že sme vyhrali, bolo to vydreté víťazstvo, nakoľko nás je stále málo a zápas sme odohrali v ôsmych.

Miloslav Michálik tréner BK ŠKP Banská Bystrica:

Začali sme v prvej štvrtine nedôsledne brániť, čo malo vplyv na výsledok. Museli sme sa neustále doťahovať na súpera. Najväčším problémom však bolo odstavovanie na útočnom doskoku a veľmi veľa strát. V poslednej štvrtine sme zaznamenali až osem strát, čo je veľmi veľa pri takom stave aký bol, teda že sme strácali len štyri body. Počet strát pri takomto malom bodovom rozdiele je priveľký luxus. S tými stratami má súvislosť organizácia hry. Zdravotne nie sú ešte všetky hráčky v poriadku, ale snaha tam dnes bola. Mrzia ma tie straty. Pripravili nás o úspešný výsledok.

Komentár trénera k výkonu Lucie Striešovej:

Nemyslím si, že už je v optimálnej forme, ale zlepšuje sa, zvyká si na zápasovú záťaž. Po doliečení ruky sa v prvých zápasoch bála ešte ísť do kontaktu, no dnes už nebola ustráchaná v kontaktoch a išla do nich.

Lucia Striešová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Do zápasu sme šli s tým, že chceme vyhrať. Nemyslím si, že sme podali zlý výkon, ale mali sme niekoľko hluchých pasáží, kde nám súper viackrát bodovo ušiel. Takisto sme si nepostrážili súperov útočný doskok, hoci nás na to tréner upozorňoval. Myslím si, že sme dnes mali na to vyhrať tento duel, ale v poslednej štvrtine sme nakopili straty a nepodarilo sa nám to.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.