Podpísal kontrakt na 200 miliónov, hádal sa, teraz sa zranil doma a bude chýbať rok

Publikované: 05.02.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: SITA/AP

John Wall (2), WSH Wizards (NBA, USA) (Foto: SITA/AP)

Basketbalisti Washingtonu Wizards plnili v prvej polovici sezóny titulky médií totálnou disfunkčnosťou tímu. Hádkami na tréningoch, ktoré vyústili do otvoreného konfliktu medzi lídrom klubu Johnom Wallom a trénerom Scottom Brooksom. Situácia vyeskalovala tak, že Bradley Beal ju nazval blázincom. Vedenie tímu z hlavného mesta USA následne informovalo ostatné kluby, že je ochotné vymeniť každého hráča klubu.

Nakoniec nevymenilo nikoho z hviezd, odišli len hráči do rotácie a prišiel výborný obranca Trevor Ariza. Chvíľu to vyzeralo, že vo Washingtone by to mohlo fungovať. Wall si však zranil pätu, výsledkom čoho je operácia, po ktorej mal chýbať šesť až osem mesiacov. Jeho situácia nabrala absurdnejší rozmer, keď americké médiá informovali, že dvadsaťosemročný rozohrávač si spôsobil doma ešte väčšie zranenie. Nešťastne sa šmykol a roztrhol si achilovku, čo znamená, že bude chýbať minimálne rok.

Rozsah zranenia odhalilo čistenie nohy po operácii. Pre Wizards to doslova znamená katastrofu. Ich tvorca hry odohral v sezóne len 32 zápasov, pričom mal priemer 20,7 bodov a 8,7 asistencií. V minulej sezóne chýbal pre zranenia 41 stretnutí. Wall má s klubom podpísaný megakontrakt, ktorý mu vynesie za päť rokov 207 miliónov dolárov! V ročníku 2022/2023 zarobí odchovanec univerzity v Kentucky neuveriteľných 46,8 miliónov dolárov!

K tomu treba pripočítať, že obrovské kontrakty majú vo Washingtone aj Beal, Otto Porter jr. a Ian Mahinmi. V praxi to znamená, že vedenie bude musieť pouvažovať zrejme nad výmenou Beala, ktorý ma pre súperov najväčšiu hodnotu, ak nechce platiť obrovskú daň z luxusu v budúcnosti.

Rozohrávku tímu momentálne riadi Čech Tomáš Satoranský, ktorý podáva solídne výkony, ale klub stále nie je na miestach zaručujúcich play-off. Momentálne sa nachádza na desiatej priečke, keď stráca na Miami dve výhry, ale má odohraných viac zápasov.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.