Zdržali sa na obede, stratili 16 lôpt. Interisti zvalcovali Spišiakov po zmene strán

Publikované: 03.02.2019 Autor: Michal Bakaj Foto: facebook.com/basketball.snv

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. BK Inter Bratislava, Juríček (13) vs. Skinner (34) (Foto: facebook.com/basketball.snv)

Hoci v prvom polčase to nebol dominantný výkon, bratislavský Inter na palubovke Spišskej Novej Vsi predviedol po zmene strán zlepšenú hru a napokon zaslúžene triumfoval (86:64). Poistil si prvé miesto v tabuľke a suverénne kráča za celkovým víťazstvom v základnej časti.

Po vyrovnanej prvej polovici hostia skvalitnili defenzívu a súpera takmer k ničomu nepustili. Spišiaci za druhý polčas dokázali nastrieľať len 24 bodov, čo na výhru logicky nemohlo stačiť.

„Tri štvrtiny sme dokázali s vysokým favoritom držať krok. Chlapci bojovali, no v poslednej štvrtine sa naplno ukázala kvalita Interu, ktorá je nepopierateľná,“ hodnotil duel pre ligový web kouč Spišskej Novej Vsi Georgios Bitzanis, ktorého doplnil rozohrávač Matej Majerčák:

„Nemali sme čo stratiť a myslím si, že tri štvrtiny sme s nimi dokázali hrať vyrovnanú partiu. V závere sa predsa len ukázala kvalita súpera, proti dvanástim vyrovnaným hráčom sa predsa len hrá ťažko.“

Inter takmer do každého zápasu vstupuje v pozícii favorita a s imperatívom povinného víťazstva. Kouč Bratislavčanov Oliver Vidin však priznal, že výhra na Spiši sa nerodila ľahko.

„Spišská je s novým rozohrávačom a kvalitným trénerom veľmi solídnym mužstvom. Majú dvoch mladých Slovákov, ktorí hrajú veľmi dobrý basketbal, plus Juríček patrí k najlepším domácim hráčom v lige. Do Spišskej sa už nechodí vyhrať len-tak. Myslím, že to bol veľmi dobrý zápas z oboch strán. Napokon sa prejavili naša skúsenosť a kvalita,“ povedal nám k zápasu Vidin.

Bratislavčania mali pomalší rozbeh aj kvôli tomu, že do dejiska zápasu pricestovali neskoro. Čo sa stalo?

Zdržali sme sa na obede dlhšie, ako sme plánovali. Ale aj s takými situáciami treba počítať. Napokon sme sa s tým vyrovnali veľmi dobre,“ pokračoval Vidin.

Inter vyhral aj napriek tomu, že mal až 16 stratených lôpt. Pritom v lige mu patrí prvé miesto s najnižším počtom turnoverov na zápas.

„Kedy sme mali naposledy taký vysoký počet strát? Skutočne si nepamätám. Takých šesť-sedem strát však bolo z našej strany úplne zbytočných. V druhom polčase to bolo v tomto smere už lepšie,“ vravel kouč Interu.

Inter vyhral štvrtý zápas za sebou a s bilanciou 19–4 vedie súťaž. Vidin je s doterajším priebehom sezóny pochopiteľne spokojný.

„Mohli sme síce vyhrať o jeden alebo dva zápasy viac, ale to je už jedno. Nepozeráme sa dozadu, pretože to už zmeniť nemôžeme. Koncentrujeme sa na budúcnosť a ideme ďalej,“ zdôraznil kouč žlto-čiernych.

Súperi Interu nezaháľajú a posilňujú svoje kádre. Levice získali Dwayna Benjamina, Prievidza zase Miloša Pajoviča. Inter mal záujem o Michala Čekovského, ale ten sa napokon rozhodol zostať v Handlovej.

Bola šanca, že by Čekovský k nám prišiel, ale nedotiahlo sa to do konca. Nevadí – určite pomôže viac Handlovej, ako by pomohol nám. Samozrejme, že tam dostane viac priestoru a s príchodom nového trénera bude využívať čas na palubovke kvalitnejšie. Konkurenciu pozorne sledujeme a uvidíme, aká bude naša reakcia,“ povedal nám Vidin.

Inter čaká pred prestávkou pre Slovenský pohár už len posledný súper. V stredu pred televíznymi kamerami privíta Žilinu.

Chceme uchopiť pozíciu favorita hneď od začiatku. Pred Vianocami sme v Žiline prehrali a to určite nechceme zopakovať. Neboli sme sústredení, neboli sme hlavami v zápase, hlavne v útoku sme hrali zle. Doma sme predtým nad nimi vyhrali cez 30 bodov a podobný výsledok chceme dosiahnuť aj v stredu,“ uviedol Vidin.

Slovenský pohár sa uskutoční na Pasienkoch v termíne od 15. do 17. februára. Interu sa vo štvrťfinále postaví do cesty prvoligový MŠK BO Holíč.

„Prvý zápas s Holíčom je pre nás povinnou jazdou. Potom uvidíme, kto bude našim súperom v semifinále. Pôjdeme od zápasu k zápasu s tým, že Slovenský pohár chceme na domácej pôde vyhrať. Je to špecifický turnaj, víťaz musí zvládnuť tri zápasy za tri dni. Rozhodne momentálna fazóna a športové momentum. Bude to pekné podujatie a touto cestou by som chcel pozvať basketbalových fanúšikov, aby prišli v čo najväčšom počte,“ zaželal si na záver Oliver Vidin.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia