Žirkovú zažila ako spoluhráčku, teraz im nedáva nič zadarmo

Publikované: 04.02.2019 Autor: Patrik Fotta Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Vanda Kozáková (17) (Foto: Jäzva)

Basketbalistky Young Angels Košice si v rámci nadstavbovej časti extraligy žien na domácej palubovke poradili so Šamorínom 75:54. Košičanky sa udržali na delenej druhej priečke spolu s Piešťanskými Čajkami, s ktorými sa stretnú v priamom súboji o týždeň. Proti Šamorínu sa strelecky darilo legionárke Samanthe Logicovej, ktorá zaznamenala 15 bodov aj Vande Kozákovej so 14 bodmi.

Ukázali obrovské srdce

Podstatne vydarenejšia bola pre mladé anjelky prvá polovica stretnutia, v ktorej si vypracovali 21-bodový náskok. „Vedeli sme, že nás čaká ťažký a agresívny zápas ako vždy proti Šamorínu. Očakávali sme, že ich líderky budú mať veľký tlak a podarilo sa im skórovať veľa bodov. Dôležité bolo, že sme ukázali obrovské srdce a splnili sme všetko, čo od nás trénerka požadovala. Myslím si, že sme boli jednoznačne lepším tímom,“ povedala Kozáková.

Nepísané pravidlo, že duely so Šamorínom sú o zvýšenej agresivite sa potvrdilo v závere, kedy viaceré košické hráčky schytali nepríjemné údery. Po jednom z nich sa na zemi ocitla práve Kozáková, ktorá bola značne otrasená. „Priznám sa, že ani presne neviem, čo sa stalo. Zrazu som bola na zemi, ale hlavné je, že sa už cítim lepšie. Podstatné je, že sme vyhrali a niekomu sa nič vážnejšie nestalo,“ skonštatovala Kozáková.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Vanda Kozáková (17) (Foto: Jäzva)

Je hrdá, že sa dostali do prvej štvorky

Po základnej časti už Košičanky bojujú o umiestnenie pred play-off v nadstavbe medzi prvými štyrmi tímamy extraligy. „Pre všetkých z nás bola základná časť veľmi príjemným prekvapením. Odmakalali sme si každý jeden tréning i zápas. Som veľmi hrdá na to, že sa nám podarilo dostať sa do prvej štvorky, čo zrejme čakal len málokto po zmene kádra a výraznom omladení,“ uviedla Kozáková.

Mladé anjelky sa môžu učiť od bývalej vynikajúcej hráčky Zuzany Žirkovej, ktorá má na svojom konte množstvo individuálnych a tímových úspechov. „Ja som bola veľmi zvedavá, aká bude Zuzka ako trénerka. Stihla som ju ešte ako spoluhráčku hoci len na krátku chvíľu. V roli trénerky sa mi veľmi páči, je na nás prísna a nič nám nedáva zadarmo. Vie veľmi dobre zvýšiť hlas, pokiaľ sa jej niečo nepáči alebo nerobíme to čo máme. Rola trénerky jej jednoznačne sadla a myslím si, že všetky dievčatá v tíme ju máme veľmi radi.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Vanda Kozáková (17) a Samantha Logic (22) (Foto: Jäzva)

V EWBL im chýbal jeden zápas

Košičanky si v aktuálnej sezóne zahrali aj v Európskej ženskej basketbalovej lige (EWBL), v ktorej im nechýbalo veľa k postupu do vyraďovacej fázy. „K postupu nám stačilo zvládnuť jeden zápas. Je to škoda, pretože sme v EWBL odohrali výborné duely a dali nám veľmi veľa skúseností. Podarilo sa nám vyhrať aj zápasy, v ktorých sme prehrávali už o dvadsať bodov ako napríklad v Rusku proti Astane Tigers. Ukázali sme tímového ducha a tiež, že sa vieme zomknúť proti akémukoľvek súperovi,“ povedala Kozáková.

Do play-off ešte odohrajú zverenky trénerky Žirkovej tri stretnuia v nadstavbe, v ktorej nebudú mať tak ako po minulé roky vysoké ambície. „Bude to určite zaujímavé. Nemáme žiaden konkrétny cieľ z hľadiska umiestnenia. Pôjdeme od zápasu k zápasu a budeme sa snažiť podávať čo najlepšie výkony.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Vanda Kozáková (17) (Foto: Jäzva)
 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV