Mištinová pred odvetou s Tarbes: Vieme, že máme na to zdolať ich

Publikované: 31.01.2019 Autor: Karolína Vrabcová Foto: fiba.basketball, mbkruzomberok.sk

MBK Ružomberok vs. Tarbes GB (FRA), Miroslava Mištinová (13) (Foto: fiba.basketball)

MBK Ružomberok v boji o postup do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA spravil minulú stredu doma v Koniari prvý úspešný krok. Francúzskeho vicemajstra GB Tarbes zdolal 68:65. Trojbodový náskok pred odvetou je vrtkavý. Zverenky trénera Juraja Suju sú však pripravené v dnešnom zápase, ktorý v hale Palais des Sports začína o 20:30 h, urobiť všetko pre to, aby v tejto nadnárodnej súťaži postúpili medzi najlepších osem tímov.

O tom, aká bola príprava na odvetu sme sa rozprávali s Miroslavou Mištinovou – najlepšou a najvyťažovanejšou Slovenkou v klube zo severného Slovenska. „Na tréningu sme si prešli ich systémy, ktoré nám robili problémy v prvom zápase a systémy, ktoré sme nezachytili na prvej príprave proti GB Tarbes. Pripravovali sme sa na tohto súpera aj formou videa už vo Francúzsku, z ktorého sme sa dozvedeli ešte o niečo viac,“ zreferovala nám mladá basketbalistka, ktorú v Ružomberku poznajú aj podľa čísla 13 na drese.

KSC Szekszárd (HUN) vs. MBK Ružomberok, Miroslava Mištinová (13) (Foto: fiba.basketball)

Náskok ako psychická výhoda

Samozrejme, Ružomberčanky sa vo Francúzsku nemôžu spoliehať na minimálny rozdiel v skóre z posledného zápasu. Vnímajú ho však pozitívne. „Jasné, že je to pre nás výhoda, aj keď to nič neznamená. Tri body nie je veľký bodový rozdiel, takže na to vôbec netreba hľadieť. Vieme, že máme na to zdolať ich, aj keď to určite nebude jednoduché,“ myslí si ďalej Mištinová, ktorá v deviatich zápasoch v tohtoročnom Európskom pohári FIBA odohrala v priemere na stretnutie takmer 32 minút, pričom dosiahla 7,4 bodu, 4,1 doskoku a 2,2 asistencie.

Basketball Nymburk vs. MBK Ružomberok, Miroslava Mištinová (13) (Foto: fiba.basketball)

Musia zlepšiť obranný doskok

Prvý zápas medzi Ružomberkom a Tarbes bol veľmi vyrovnaný. Domáce hráčky mali rozpačitý úvod, keď prvú štvrtinu prehrali 9:19, no v ďalších dvoch zrovnali so súperom krok. Vydarenú mali najmä poslednú desaťminútovku, ktorú ovládli 24:11. „Tento zápas nám ukázal naše rezervy v obrannom doskoku, kde nám Tarbes dokázal doskočiť veľa lôpt, najmä v prvom polčase. Verím, že dokážeme zlepšiť tento segment našej hry a ukradnúť im príležitosti na ďalšie pokusy o zakončenie,“ poznamenala Mištinová.

Miesto, na ktoré by mohli Ružomberčanky súperky zatlačiť hľadala 21-ročná basketbalistka márne. „Ťažko povedať, kde majú slabiny. Majú naozaj vyvážený tím s mnohými veľmi dobrými hráčkami či už pod košom alebo na perimetri.“ Aká teda bude odveta podľa Mištinovej? „Očakávam, že to bude veľmi náročné stretnutie plné emócií a energie. Takisto predpokladám agresívnu a tvrdú hru z oboch strán.“

MBK Ružomberok vs. Piešťanské Čajky, Miroslava Mištinová (13) (Foto: mbkruzomberok.sk)

Hrať najprv doma, potom vonku im vyhovuje

Ružomberčanky odohrali v predchádzajúcom kole play-off dve kvalitné stretnutia so silným ruským tímom Krasnojarsk Jenisej. Doma tohto súpera zdolali 80:74 a v odvete tesne podľahli 72:74. „Pravdepodobne nám vyhovuje odohrať stretnutie najprv doma a potom u súpera, keď sme už takýmto spôsobom dokázali uspieť. Verím, že to bude tak aj v tomto prípade,“ dúfa Mištinová.

Pred prvým stretnutím bol v pozícii favorita Tarbes. Zostalo to tak aj po zápase v Koniarni alebo bude teraz väčší tlak na pleciach Ružomberka? „Neviem či to tak ostalo, no my ideme do každého stretnutia s rovnakým nasadením, odhodlaním bojovať a dať do toho všetko, aby sme uspeli,“ zakončila rodáčka z Handlovej, ktorej nikto nepovie inak ako Mima.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.