Čajky v prvom zápase uhrali remízu proti bieloruskému Tsmoki Minsk

Publikované: 23.01.2019 Autor: Basket.sk Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. Tsmoki Minsk (BLR), Janee Thompson (11) (Foto: Laco Duračka)

Piešťanská Diplomat aréna dnes privítala domáce Čajky a ich súperky z bieloruského Tsmoki Minsk, v rámci štvrťfinále EWBL tieto tímy bojujú o postup do Final Four tejto súťaže a prvý zápas skončil remízou 55:55.

Duel začal pre domáce veľmi zle, prvé body zaznamenali až koncom 6. minúty za stavu 0:13, našťastie sa spamätali a pred druhou štvrtinou to bolo už len o 5 bodov – 10:15. Pokračovalo to ešte lepšie, hráčky Piešťan znižovali náskok súperiek a v polčase to bolo len o jediný bod – 23:24.

Čajkám trochu ušiel úvod druhého polčasu, no rýchlo sa vzchopili a v 38. minúte to bolo vyrovnané 37.37, pred poslednou periódou to bolo už o 2 body pre domáce. Záverečnú štvrtinu začali hráčky Piešťan parádne, náskok navýšili dokonca na 10 bodov. Súperky sa však nevzdávali a skóre zrovnali na 49:49, potom sa dokonca dostali do vedenia a domáce museli na záver tuho bojovať, aby duel skončil remízou 55:55.