Šialený rekord! Šampióni z Golden State nastrieľali za štvrtinu 51 bodov

Publikované: 16.01.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko

Kevin Durant (35) a Stephen Curry (30), GS Warriors (NBA, USA) (Foto: SITA/AP)

V posledných týždňoch sa v NBA rieši otázka, či ešte má Golden State silu z minulých rokov, keď bolo štyrikrát vo finále a trikrá získalo titul.

VIDEO Na 43 bodový výkon v NBA mu stačili len štyri driblingy!

Obhajcovia titulu nehrali s takou ľahkosťou, prehrávali aj zápasy, ktoré sa nečakalo. V utorok v noci mal byť súboj s Denverom ukážkou toho, na čo Warriors majú. Nuggets sú prijemným prekvapením nového ročníka. Tím okolo kúzelníka Nikolu Jokiča sa poučil z minuloročného nezdaru, keď prišiel o play-off v poslednom zápase v Minnesote a zabral už v úvode sezóny. Prekvapujúco sa vypracoval na prvé miesto Západnej konferencie.

V noci ho však hráči Golden State dominantným výkonom vrátili na zem. Zverenci Steva Kerra zvíťazili suverénne 142:111, keď impozantným spôsobom začali zápas. V prvej štvrtine premenili neuveriteľných desať trojok a nastrieľali neskutočných 51 bodov, čím už na začiatku nedali Nuggets najmenšiu šancu na odpor. Kevin Durant dal za ten čas 17, Klay Thompson 13 a Steph Curry 12 bodov.

Očami Rada Rančíka: Analýza pred televíznym šlágrom Levice – Inter

Ukázali, čoho sú schopní

„Podobné rekordy sa nepodaria hocikedy, ale ukázali sme, že keď premieňame strely, čoho sme všetkého schopní. Bola radosť sa na to pozerať a aj byť na palubovke,“ povedal pre espn.com Thompson, ktorý zakončil duel spolu s Currym s 31 bodmi. Durant pridal 27. Celkovo sa v drese Warriors presadilo 11 strelcov a to ešte stále nehral DeMarcus Cousins, ktorého len čaká sezónny debut.

Hráči z Oaklandu Denveru jasne ukázali, že sú stále tu a nikam neodchádzajú. „Myslím si, že to netreba bližšie komentovať, oni dobre vedia, kto sme,“ povedal po stretnutí Durant.

Keď sa podrobnejšie pozrieme na parádnu prvú štvrtinu. Tak hráči Warriors v nej premenili 19 z 25 striel a 10 zo 14 trojok, pričom zaznamenali 15 asistencií a stratili len jedinú loptu.

Ofenzíva z inej planéty. Bradatý snajper dobieha legendy

Kerr: Bolo to ako ohňostroj

„Nepamätám si lepšie odohranú prvú štvrtinu. Bolo to ako ohňostroj,“ povedal o výkone svojich zverencov Kerr.

„Prvá štvrtina bola úžasná, ale najdôležitejšie bolo, že sme nepoľavili celý zápas. Môžete mať skvelý úvod, ale keď neudržíte sústredenosť a energiu, nemusí to nič znamenať,“ hovoril krídelník Draymond Green. O tom ako sa hráči dobre cítili, svedčí, že skvelý strelec Klay Thompson zaznamenal v dueli štyri smeče – najviac v kariére.

„Klay oslavoval dnešné štyri smeče viac, ako keď trafil štrnásť trojok proti Chicagu,“ smial sa Kerr.