O prvej výhre Bystrice rozhodla pracujúca mamina Miška Ozdincová

Publikované: 08.01.2019 Autor: Marta Brliťová Foto: Ivan Golembiovský

Michaela Ozdincová (13), BK ŠKP 08 Banská Bystrica (Foto: Ivan Golembiovský)

Hráčky Banskej Bystrice si počas uplynulého víkendu na svoje konto pripísali prvú výhru v našej najvyššej súťaži v aktuálnom ročníku. Po víťazstve 62:58 nad bratislavským Slovanom sa síce z dna tabuľky neodrazili, ale po dvanástich prehrách v rade okúsili prvý krát v sezóne chuť víťazstva.

Aj keď po prvej štvrtine, ktorú Bystričanky vyhrali jasne 27:13, to vyzeralo na jednoznačný zápas v prospech domácich, napokon sa o víťazstve rozhodovalo v poslednej minúte. Necelých 40 sekúnd pred záverečným klaksónom znížila vedenie Bystrice na jeden bod úspešnou trojbodovou strelou Lenka Kociánová. Vzápätí o výhre domácich rozhodla štyrmi úspešnými trestnými hodmi Michaela Ozdincová. ,,O našom víťazstve rozhodla dobrá pripravenosť. Odohrali sme kvalitný prvý polčas, v ktorom sme si vytvorili náskok. Následne sa Slovan pomaly doťahoval. Záver zápasu sme však úspešne zvládli, pretože sme veľmi chceli a usmialo sa na nás aj šťastie,” priznala bystrická rozohrávačka, ktorá si za 34 minút strávených na ihrisku pripísala 8 bodov a 4 asistencie.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica

Dvadsaťšesťročná Miška má v extralige odohraných osem sezón a tak pri rozhodujúcich šestkách nervozitu nepociťovala. ,,Počas celého zápasu som bola presvedčená o tom, že si ideme uchmatnúť prvé víťazstvo. Takže s týmto mentálnym nastavením som išla aj na čiaru trestného hodu.” Po dvanástich prehrách sa tak pumy dočkali svojho prvého vytúženého víťazstva. Frustráciu z absentujúcej výhry pripustila aj Miška. ,,Veľmi nás to škrelo. Sme športovci a chceme vyhrávať. Na druhej strane sme potrebovali do družstva zapracovať mladé hráčky, zžiť sa spolu na ihrisku a začať vnímať lepšie jedna druhú. Stále na tom pracujeme a verím, že toto víťazstvo nás povzbudí do ďalšej práce.”

Bystrici voľno počas vianočných sviatkov pomohlo. Do zápasu nastúpili s novými silami a veľkým hladom po víťazstve. ,,Prvý zápas v roku nám vyšiel, z čoho máme určite radosť. Počas sviatkov sme si stihli trošku oddýchnuť, ale tiež sme trénovali a pracovali na tom, čo nás tlačilo.”

BAM Poprad vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Michaela Ozdincová (13) (Foto: Daniel Faix)

Miška Ozdincová, spolu s ďalšími troma spoluhráčkami nastupuje v extralige popri práci. Počas uplynulého víkendu si prakticky len odskočila na zápas z víkendového pracovného semináru. Popritom všetkom je hlavne mamou trojročnej dcéry Emy. ,,Občas je náročné všetko skĺbiť, ale dá sa to. Keďže dcérka už chodí do škôlky, chce to všetko dôsledné plánovanie. Pracovne sa pohybujem medzi Bystricou, Prievidzou, Trenčínom a Bratislavou. Plus raz do mesiaca mám aj pracovný víkend.”

Miška s dcérou Emkou tak majú zabehaný systém, v ktorom dokážu spokojne fungovať. ,,Na basketbalové prostredie si zvykla aj Emka a rada sa v ňom pohybuje. Občas je našim oživením na tréningoch a tiež je našou vernou fanúšičkou na domácich zápasoch.”

Keďže v červeno-bielych dresoch Banskej Bystrice nastupujú len študentky alebo pracujúce hráčky, v družstve sa naučili vychádzať si v ústrety. ,,Som vďačná za ohľaduplnosť nášho trénera, ktorý berie ohľad nielen na mňa, ale aj ďalšie moje spoluhráčky,” uzavrela Miška.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.